Україна

В Україні вперше кошти з аукціонів на промисловий вилов риби спрямовано до держбюджету для зариблення водойм

Уперше в історії України кошти, отримані від аукціонів на право промислового вилову риби, спрямовані до державного бюджету на фінансування заходів з зариблення водойм. Про це повідомило Державне агентство з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.
Ці кошти надходитимуть у межах нової бюджетної програми “Заходи із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини)”. За підсумками перших аукціонів 2025 року на реалізацію цієї програми вже надійшло 3,38 мільйона гривень.
У 2024 році, за даними Держрибагентства, до рибогосподарських водойм України було випущено 10,8 мільйона цінних видів риб, серед яких європейський харіус, дунайський лосось, струмкова форель, карп, товстолоб і білий амур. Ці заходи частково фінансувалися за рахунок коштів, отриманих від місцевих бюджетів. Зокрема, із результатів 308 успішних аукціонів у системі “Прозорро.Продажі” у 2024 році було залучено 50,9 мільйона гривень, частина з яких пішла на зариблення (485 тисяч екземплярів).
Законом про державний бюджет на 2025 рік передбачено, що надходження від росту цін на аукціонах у порівнянні зі стартовою вартістю лотів тепер безпосередньо спрямовуватимуться на зариблення водойм. Це дозволить ефективніше використовувати отримані кошти для підтримки біологічного різноманіття водойм України.
Перші аукціони 2025 року, заплановані на 3 січня, були скасовані через масштабну кібератаку. Унаслідок цього перестав працювати реєстр юридичних і фізичних осіб-підприємців, а отримання витягу з нього було обов’язковою умовою для участі у торгах. Наразі система відновила свою роботу, і аукціони знову проводяться. Зокрема, на 3 лютого заплановано 10 повторних торгів щодо права промислового вилову риби в південних регіонах України.
Нова програма зариблення водойм, фінансована за рахунок аукціонів, стане важливим кроком у підтримці екосистеми рибогосподарських водойм, а також підвищить ефективність використання ресурсів. Ця ініціатива також сприятиме збереженню біорізноманіття та розвитку сталого рибальства в Україні.
ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Міноборони повідомило, скільки коштів виділено на одяг для захисниць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку