В Україні впроваджують новий стандарт допомоги при інсультах: ключові зміни
Інсульт продовжує бути однією з головних причин смертності у світі, і ситуація в Україні також викликає серйозне занепокоєння.

В Україні оновлюють підхід до лікування пацієнтів з інсультом: запроваджено нові протоколи обстеження та лікування, а також посилено увагу до спеціалізованої медичної допомоги. Хворих будуть спрямовувати до закладів, які мають необхідні ресурси та підготовлений персонал для ефективного лікування інсульту. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров
Інсульт залишається однією з провідних причин смертності у світі, і ситуація в Україні також викликає занепокоєння. За словами Сергія Дуброва, близько 80-85% випадків інсультів є ішемічними, і за останні роки показники захворюваності та смертності в Україні погіршилися.
“Ми зіштовхуємося з серйозним викликом у боротьбі з інсультами. МОЗ затвердило новий стандарт медичної допомоги при ішемічному інсульті, який забезпечує єдиний алгоритм дій для медичних працівників, а також гарантує якість та ефективність наданих послуг пацієнтам”,– зазначив перший заступник міністра.
Він підкреслив, що при розробці цього стандарту міністерство враховувало найкращі світові практики. Зокрема, в Україні орієнтуються на європейський план дій щодо боротьби з інсультами, який має бути реалізований до 2030 року.
“Зменшення захворюваності на інсульт, скорочення летальних випадків та впровадження сучасних методів діагностики та лікування – це надзвичайно важливі завдання для нашої медичної системи”, – зазначив Дубров.
Одним із ключових елементів нового підходу є те, що пацієнтів направлятимуть до спеціалізованих медичних закладів, де надається належне лікування інсультів. На сьогодні 258 медичних закладів в Україні мають контракти з НСЗУ на надання медичної допомоги при інсульті. Оновлений стандарт медичної допомоги впроваджує сучасні протоколи діагностики, лікування та реабілітації пацієнтів на всіх етапах – від догоспітального до госпітального, включаючи реабілітацію в спеціалізованих закладах охорони здоров’я.
Сергій Дубров також підкреслив, що в Україні триває активна робота над розвитком мережі медичних закладів з інсультними центрами та спеціалізованими відділеннями, де застосовуються новітні методи лікування, такі як тромболізис і тромбектомія. Це дозволить значно підвищити ефективність лікування та зменшити кількість ускладнень і смертей від інсультів.