Цифрошок

В зонах воєнних конфліктів у всьому світі проживає близько 473 мільйони дітей 

У світі близько 473 мільйонів дітей проживає в зонах військових конфліктів, що вдвічі більше, ніж тридцять років тому, повідомила благодійна організація Save the Children з Берліна. Це становить приблизно 19% від загальної кількості дітей на планеті.

Водночас, значно зросла і кількість тяжких злочинів проти дітей у зонах конфлікту: у 2023 році зафіксовано 31 721 підтверджений випадок, що на 15% більше, ніж у попередньому році.

Згідно з підтвердженими даними, на 26 жовтня 2024 року в Україні загинули 583 дитини, ще понад 1655 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Також у 2023 році Save the Children зафіксувала рекордну кількість атак на школи в Україні – серед 2414 нападів на освітні та медичні заклади у світі. Це найвищий показник за останнє десятиліття.

Україна згадується в дослідженні як одна з трьох зон з найбільшою кількістю дитячих жертв війни, разом з Ефіопією та Сектором Гази. За 2023 рік загальна кількість загиблих або травмованих дітей сягнула 11 338, що в середньому становить 31 дитину на день.

За часткою постраждалих дітей відносно населення, найбільш небезпечною зоною визнаний Близький Схід, де більше третини дітей живуть в умовах, близьких до конфліктів. Найбільше зростання кількості злочинів проти дітей зафіксовано в Судані, де у 2023 році відбулося 1 759 таких випадків, що більш ніж у п’ять разів більше порівняно з 2022 роком. Водночас, найвищу загальну кількість злочинів – 8 434 – було зафіксовано на Палестинських територіях.

Звіт базується на даних Інституту дослідження миру Prio з Осло та звітах ООН. У дослідженні зона конфлікту визначається як територія в радіусі 50 км від місця, де протягом року відбулася хоча б одна конфліктна подія. За даними Save the Children, у 2023 році у світі зафіксовано 59 міждержавних збройних конфліктів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  170 млн на оборону: що буде в дев'ятнадцятому пакеті військової допомоги від Данії

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку