Вчені винайшли паперовий пристрій для видобутку електрики з повітря

Дослідники Бінгемтонського університету в Нью-Йорку розробили нову технологію, яка дозволяє збирати вологу з повітря і перетворювати її на електроенергію. Як повідомляє Interesting Engineering, статтю про винахід опубліковано на офіційному сайті університету.
Вчені створили паперовий переносний пристрій, здатний генерувати стабільну кількість електроенергії за допомогою вловлювання вологи. За словами професора Сохена “Шона” Чоя, зібрана волога в повітрі — це доступне джерело енергії, яке легко використовувати, адже волога повсюди.
Пристрій використовує біобатареї з використанням спор бактерій для розщеплення молекул води на позитивні і негативні іони, пояснюють в Лабораторії біоелектроніки та мікросистем Чоя, яка має досвід роботи з біобатареями понад 15 років. Паперові капіляри вбирають спори бактерій, утворюючи електричний заряд за рахунок різниці іонів. Використання паперу Janus, з гідрофобним та гідрофільним боками, підсилює поглинання вологи, утримуючи молекули води всередині пристрою до їх обробки.
Це дослідження відкриває перспективи для створення екологічно чистих, одноразових пристроїв із паперу, що зручні для носіння, масштабовані та не шкодять довкіллю. Чой підкреслює, що ця розробка стане революційною для застосувань у малопотужних сенсорах, доставці ліків або електричній стимуляції.
Професор також планує вдосконалити пристрій, зменшивши його до розмірів мікроелектромеханічних систем (MEMS). Він вважає, що компактність і збільшена потужність забезпечать пристрою нові можливості, а застосування техніки оригамі дозволить створити різні конфігурації.
На відміну від інших науковців, що розробляють довготривалі носимі пристрої, Чой прагне створити одноразові гаджети, які після використання не стануть електронними відходами.
“Я не хочу носити щось цілий день протягом чотирьох місяців. Я хочу використати його протягом короткого часу, а потім викинути – тож у цьому сенсі папір є найкращим“, — зазначає Чой.