Велика Британія створила підрозділ для контролю за дотриманням торгових санкцій щодо РФ
Велика Британія запустила новий підрозділ для контролю за дотриманням торговельних санкцій, наділений розширеними повноваженнями щодо притягнення до відповідальності компаній, які порушують заборони на експорт послуг до Росії. Про це повідомляє Reuters.
Від моменту вторгнення Росії в Україну у 2022 році, Британія вже запровадила санкції на понад 26 мільярдів доларів. Тепер новий орган, названий Управлінням із застосування торговельних санкцій (OTSI), забезпечуватиме дотримання цих санкцій з боку британських компаній.
Міністр бізнесу і торгівлі Джонатан Рейнольдс наголосив, що OTSI відіграватиме ключову роль у забезпеченні виконання санкцій і, за потреби, застосовуватиме рішучі заходи проти порушників.
“Цей підрозділ допоможе нам разом з бізнесом продовжувати тиск на режим Путіна”, — заявив Рейнольдс.
OTSI отримав повноваження накладати штрафи на компанії, які порушують санкції, а також публікувати інформацію про такі порушення. Крім того, новий підрозділ зосереджуватиметься на контролі за дотриманням санкцій у професійних та ділових послугах, тоді як експорт та імпорт товарів залишатимуться під контролем чинних структур.
Важливою новацією є те, що OTSI також зможе розслідувати діяльність британських громадян, які порушують санкції, навіть якщо вони працюють за межами країни, що розширює можливості британського санкційного режиму.
Санкції проти Росії Днями Велика Британія ввела нові санкції проти Військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Росії та їхнього керівника Ігоря Кириллова через використання хімічної зброї в Україні.
Крім того, Британія вперше наклала санкції на судна так званого “тіньового флоту” РФ, який, за її оцінками, використовується Росією для обходу західних обмежень на експорт нафти. До списку санкцій увійшли 11 морських суден, зокрема “Затока Амурська” та “СКФ Печора”, які здійснювали транспортування російської нафти до третіх країн.