Україна

Від житла до підприємництва: основні напрямки ветеранської політики від Мінветеранів

Стратегія ветеранської політики в Україні має базуватися на реальних потребах захисників, а не на надуманих ідеях. Про це в інтерв’ю для РБК-Україна розповів виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

Основні напрями ветеранської політики

За словами Порхуна, ветеранська політика є одним із державних пріоритетів. Вона спирається на синергію між різними органами влади – від Кабінету міністрів до місцевих органів самоврядування, а лідером цього процесу виступає Міністерство ветеранів. 22 серпня 2024 року в рамках 7-го Міжнародного ветеранського форуму президент підписав указ, який передбачає:

  • розробку нової стратегії ветеранської політики;
  • створення системи переходу від військової служби до цивільного життя;
  • розвиток ветеранських просторів і запуск єдиної ветеранської лінії.

Шість ключових напрямів:

Реабілітація та відновлення – охоплює медичну, психологічну, фізичну реабілітацію та спортивні програми для ветеранів.

Переосвіта і працевлаштування – ветеранська політика спрямована не лише на отримання освіти, а й на створення можливостей для працевлаштування.

Розвиток ветеранського бізнесу – 64% діючих військовослужбовців висловлюють бажання відкрити власну справу після повернення. Для цього через “Український ветеранський фонд” на бізнес-проєкти ветеранів виділено 250 мільйонів гривень. Держава надає фінансову допомогу у розмірі від півмільйона до 1,5 мільйона гривень.

Забезпечення житлом – надання житла є ключовим елементом, адже без нього будь-яка реабілітація втрачає сенс. Важливими аспектами є також забезпечення ветеранів автомобілями.

Цифровізація процесів – автоматизація надання послуг і пільг ветеранам, щоб полегшити доступ до державної підтримки.

Шана та увічнення пам’яті загиблих – створення Національного військового меморіального кладовища, що буде меморіальним комплексом для вшанування героїв України.

Крім того, Міністерство працює над брендуванням ветеранської продукції та співпрацею з великими мережами, такими як “Сільпо” та “Ашан”, для просування товарів, створених ветеранами.

ЧИТАТИ
Німеччина висловилася про постачання зброї Україні на тлі бойових дій у Курській області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку