Вікіпедія запустила новий проєкт для боротьби з контентом, створеним AI
Вікіпедія розпочала нову ініціативу під назвою WikiProject AI Cleanup, яку очолює Ілляс Леблю. Мета цього проєкту — виявляти, редагувати або видаляти статті, створені нейромережами, які містять фейкову інформацію. З кожним днем таких статей стає більше, що викликає стурбованість у спільноти.
Спершу на проблему звернули увагу модератори, які помітили, що деякі статті мають характерні ознаки текстів, згенерованих штучним інтелектом. Для підтвердження підозр використовувався ChatGPT, який відтворював фрагменти текстів, що допомогло встановити їх походження.
Учасники проєкту WikiProject AI Cleanup будуть ретельно перевіряти підозрілі матеріали. Якщо з’ясується, що текст був створений штучним інтелектом, залежно від рівня фальсифікації, прийматимуться відповідні рішення — редагування або повне видалення.
Один із прикладів такої статті — це вигадана історія про фортецю “Амберлісіхар”, яка нібито існувала в часи Османської імперії. Незважаючи на те, що така фортеця ніколи не існувала, в статті детально описувалося її місцезнаходження, архітектура та будівництво, що могло ввести в оману читачів. Деякі реальні факти, вставлені в текст, лише додавали переконливості цьому фейку.
Леблю зазначає, що поки незрозуміло, з якою метою користувачі публікують такі згенеровані штучним інтелектом матеріали, однак проблема полягає в тому, що за правилами Вікіпедії будь-хто може редагувати або додавати статті, що створює простір для поширення неправдивої інформації.