ЄС та світ

Війна РФ в Україні збанкрутувала рибальський бізнес на Алясці: Bloomberg

Війна, яку веде РФ в Україні, серйозно вплинула на європейські ринки боргу та спричинила запровадження США заборони на імпорт різних товарів з Росії, таких як алмази та горілка. Це також призвело до банкрутства риболовецьких компаній на Алясці, як повідомляє Bloomberg.

Зокрема, група компаній Whittier Seafood та її філії в Алясці й Вашингтоні, які минулого року заробили 41 мільйон доларів, 19 серпня подали заяву про банкрутство в Анкориджі згідно з розділом 11. Раніше компанія звернулася до суду за захистом, після того як уряд Росії придбав постачальника крабів.

Варто зазначити, що розділ 11, який називається “Реорганізація”, здебільшого використовується комерційними організаціями, які прагнуть продовжувати свою діяльність, одночасно виплачуючи борги кредиторам за планом, затвердженим судом.

Підприємство долучилося до кількох інших великих компаній, які також зіткнулися з перебоями в постачанні через війну. Однак вплив на Whittier Seafood був особливо відчутним. Історично більшість світових запасів королівського та глибоководного краба добувалася в російських водах. Після початку війни філія компанії під назвою Marine Fishing International втратила доступ до цих поставок. Це стало серйозним ударом для риболовецької галузі Аляски, особливо після тривалого скорочення популяції крабів та лосося.

Клієнти компанії також почали відмовлятися від продукції з Росії, що призвело до падіння вартості наявних запасів крабів. Це змусило компанію продавати продукцію за зниженими цінами, що підтвердив засновник Whittier, Олексій Козлов, у судовій справі. Філія компанії імпортувала краба від АТ “Тефіда”, дочірньої компанії, розташованої у Владивостоку, Росія. Проте США та ЄС ввели ембарго на російські морепродукти, що не дозволило MFI імпортувати основний продукт.

Російська влада також прийняла свої заходи. Минулого року уряд відкликав ліцензії на рибальство у “Тефіди”, що призвело до неможливості постачати краби MFI і відповідно обслуговувати клієнтів у США, Китаї, Кореї та Японії. Козлов повідомив, що цього року російський уряд вжив більш рішучих заходів і конфіскував “Тефіду” для держави.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Угорщині заявили, що Україна має перетворитися на "буферну зону" між ЄС та Росією

Крім того, Whittier зіткнулася з іншими фінансовими труднощами, зокрема з виплатою кредитів. Компанія планує реструктуризувати борги.

Попри ці труднощі, автори вказують, що Whittier та інші риболовецькі компанії Аляски можуть відновити свої позиції наступного року завдяки підвищенню цін на лосось. Козлов зазначив, що зростання попиту та обмежена пропозиція риби можуть підняти ціни в 2025 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку