Україна

Власник Vodafone Україна витратив 4 мільярди гривень на купівлю державної компанії з виробництва титану

Новим власником ОГХК стала компанія “Цемін Україна”, яка є структурним підрозділом азербайджанського Neqsol. Ця компанія, яка належить азербайджанському бізнесмену Насібу Хасанову, виявилася єдиним учасником аукціону з приватизації АТ “Обʼєднана гірничо-хімічна компанія”. Про це повідомляється в системі Prozorro.Продажі.

Міжнародна група компаній Neqsol Holding перерахувала до державного бюджету України 3,938 мільярда гривень у рамках приватизації акціонерного товариства “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК). Новий власник планує здійснити масштабну модернізацію підприємства із залученням провідних міжнародних партнерів, про що повідомила пресслужба холдингу.

“Neqsol Holding здійснює необхідні кроки, передбачені законодавством, для завершення процесу приватизації. Як стратегічний інвестор, ми вже розпочали переговори з кількома спеціалізованими компаніями з США, Австралії, Великобританії та Канади, щоб залучити найкращий світовий досвід для формування нової стратегії ОГХК. Ця стратегія включатиме виконання приватизаційних зобов’язань, масштабну модернізацію та розширення на міжнародних ринках”, – зазначив регіональний директор Neqsol Володимир Лавренчук.

Азербайджанський інвестор, згідно з умовами приватизації, зобов’язаний інвестувати в ОГХК не менше 400 мільйонів гривень.

Neqsol — це міжнародна група компаній, що веде діяльність в 11 країнах світу і має штаб-квартири в Амстердамі, Баку та Києві. Вона повністю належить Насібу Хасанову з Азербайджану. Група розпочала свою діяльність у нафтогазовій сфері на початку 1990-х років, об’єднавши свої підприємства в межах двох компаній — Nobel Oil E&P, що займається розвідкою та видобутком, і Nobel Energy, яка надає послуги для нафтогазових операторів.

У 2005 році Neqsol вийшла на телекомунікаційний ринок, придбавши компанію Bakcell в Азербайджані, а у 2019 році придбала Vodafone Україна, другого за величиною оператора мобільного зв’язку в країні.

Холдинг також працює у сфері будівельних послуг і матеріалів, включаючи виробництво цементу та супутніх матеріалів. Заснована в 2013 році компанія Norm є найбільшим виробником цементу на Південному Кавказі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Суд відправив Миколу Тищенка під цілодобовий домашній арешт на 2 місяці

“Об’єднана гірничо-хімічна компанія” включає дві філії: Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, який розробляє Малишевське родовище в Дніпропетровській області, та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат, що працює на Межирічному родовищі в Житомирській області. За оцінками поточного керівництва, Вільногірський комбінат має стабільні перспективи для роботи до 2030 року, а Іршанський — принаймні ще на 15 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку