Для того щоб скористатися цією можливістю, важливо, щоб сам платник податків або члени його родини першого ступеня споріднення не володіли придатним для проживання житлом за межами тимчасово окупованої території України, а також не отримували державні виплати, призначені для покриття витрат на проживання.
Податкову знижку можна отримати на підставі ст. 166 Податкового кодексу України, де прописані правила і умови її надання. Для цього платник податків має відобразити підстави для знижки та суми у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку потрібно подати до 31 грудня року, що слідує за звітним.
Розмір податкової знижки не повинен перевищувати 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року.
Для отримання податкової знижки за орендну плату за житло, внутрішньо переміщена особа повинна надати до відповідного контролюючого органу наступні документи:
- податкову декларацію про майновий стан і доходи;
- копію довідки про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи;
- копію договору оренди житла;
- копії платіжних та розрахункових документів, що підтверджують факт сплати оренди (крім електронних);
- заяву з даними про наявність підстав для отримання податкової знижки згідно з чинним законодавством.
До додаткових документів, що можуть підтвердити право на отримання податкової знижки, відносяться Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від органів соціального захисту населення про надання адресної допомоги для покриття витрат на проживання тощо.
Нагадаємо, що факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою, виданою відповідно до Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» із змінами та доповненнями. Внутрішньо переміщені особи зобов’язані повідомляти податкові органи про зміну даних, зокрема, адреси реєстрації та фактичного місця проживання, шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР.