ВР прийняла закон про спрощення списання військового майна

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №12373, який передбачає вдосконалення механізмів управління та списання військового майна. Прийняте рішення спрощує процедуру списання майна, що стало непридатним, або було знищене чи пошкоджене в результаті бойових дій, повідомляє народний депутат Ярослав Железняк.
Списання такого майна здійснюватимуть командири військових частин і посадові особи органів військового управління згідно з їхніми повноваженнями, відповідно до порядку, визначеного Міністерством оборони та іншими центральними органами виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями, створеними згідно із законами України. Гранична вартість майна, яке може бути списане за одним актом або в одиничному екземплярі, становить 1 700 000 гривень.
Документом також передбачено, що службове розслідування з метою встановлення причин і обставин втрати, пошкодження, нестачі, передчасного зносу, перевитрати або зниження вартості військового майна може не проводитися в передбачених законом випадках. Зокрема, якщо йдеться про бойове ураження або дії противника під час виконання бойових завдань, списання здійснюється на підставі єдиного акта без необхідності погодження, окрім випадків, що стосуються об’єктів нерухомого майна.
Єдині акти на списання військового майна, вартість якого за одним актом не перевищує 100 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 1 700 000 гривень), затверджуються командирами військових частин.
У випадку, якщо вартість майна за єдиним актом становить 100 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або більше (1 700 000 гривень і більше), його затвердження здійснюється командувачами або іншими керівниками органів військового управління, яким підпорядковуються відповідні військові частини, майно яких підлягає списанню.
Посадова особа, якій надано єдиний акт для затвердження, зобов’язана протягом 20 днів з моменту його отримання перевірити правильність оформлення документа та його відповідність чинному законодавству. За результатами розгляду акт може бути затверджений або повернутий із мотивованою відмовою, у якій мають бути чітко вказані причини та перелік недоліків, що потребують усунення.