Діти війни

Як повернути дітей, депортованих до Росії, обговорили у Брюсселі

У будинку Європейської комісії в Брюсселі відбулася конференція, присвячена поверненню українських дітей, котрих незаконно депортували росіяни. Це лише один із низки міжнародних заходів, присвячений проблемі викрадення маленьких українців, який провели напередодні Глобального саміту миру.

Представники України наголосили на важливості підтримки міжнародних партнерів. Адже, наприклад, посередництво Катару у цьому питанні допомогло повернути на Батьківщину сотні маленьких українців.

“Для того, щоб змусити Росію повернути дітей до України, ми потребуємо глобальної інформаційної кампанії, яка б об’єднала зусилля всіх зацікавлених сторін. Особливу увагу ми приділяємо дітям з Херсонського будинку дитини та Олешківського інтернату, де становище особливо критичне. Важливо, щоб ми не лише говорили про ці випадки на міжнародних форумах, а й активно діяли, використовуючи всі доступні засоби для їх повернення та реінтеграції”, – зазначала радниця голови Офісу Президента України Дарія Зарівна.

Участь у зустрічі взяли також представник ЄС (EUSR) з прав людини Олаф Скоог, керівник кабінету віцепрезидента Європейської комісії Колін Шіклуна, директорка Інституту прав людини Міжнародної адвокатської асоціації та співголова робочої групи Bring Kids Back UA баронеса Гелена Кеннеді  та інші.

“Чому Росія викрадає українських дітей? Мотиви складні та різноманітні. Один з головних – Росія використовуватиме українських дітей як засіб торгівлі”, – зазначила пані Кеннеді.

Крім цієї конференції, в будинку Єврокомісії цього тижня відбулася фотовиставка українських документалістів, присвячена депортованим дітям, та  презентація книги “Living the War – Children During the Russian War Against Ukraine” (“Жити війною – діти у війні Росії проти України”).

Також цього тижня повернення дітей стало однією з головних тем під час зустрічей уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця з Верховним комісаром ООН з прав людини Фолькером Тюрком, з Державним міністром Міністерства закордонних справ Катару Мохаммедом бін Абдулазіз Аль-Хулайфі та іншими високопосадовцями з країн-партнерів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  МОН запроваджує адаптацію навчальних програм: тепер кожна школа може змінювати їх відповідно до потреб своїх учнів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку