Україна

За зберігання дров без документів штраф або в’язниця: законопроєкт передали на підпис президенту

На підпис Президенту України Володимиру Зеленському передано прийнятий у жовтні Верховною Радою законопроєкт 9665, згідно з яким українцям загрожує штраф на десятки тисяч гривень і навіть ув’язнення до 7 років за зберігання дров без документів.

Основні положення законопроєкту

Законопроєкт 9665 має на меті зупинити незаконну вирубку і продаж деревини в Україні, передбачаючи посилення відповідальності за зберігання, перевезення та збут дров, якщо немає документів, що підтверджують їх походження.

У пояснювальній записці зазначено, що незаконна вирубка лісу є значною проблемою для України, яка негативно впливає на навколишнє середовище та економіку. Знищення лісових насаджень, важливих для біорізноманіття, екологічного балансу, парків і скверів, підриває право громадян на чисте і безпечне середовище.

Покарання за порушення

  • Штраф: від 34 тисяч гривень за зберігання дров, вартість яких не перевищує 30 тисяч гривень.
  • Позбавлення волі: від 5 до 7 років, якщо вартість деревини перевищує 30 тисяч гривень.

Крім того, законопроєкт вводить штрафи навіть за невеликі обсяги деревини (від 1 куб. м), якщо у власників відсутні документи на підтвердження її походження.

Передбачено також штрафи за сінокосіння, випас худоби, заготівлю очерету та збір дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід на територіях, де це заборонено або дозволено лише за лісовими квитками:

  • Громадяни: від 85 до 850 грн.
  • Посадові особи: від 1700 до 5100 грн.

Критика законопроєкту

Юристи попереджають, що підвищення відповідальності за незаконну вирубку та зберігання деревини може серйозно вплинути на жителів сільської місцевості, для яких дрова є основним паливом взимку.

Через нові вимоги постраждають не лише нелегальні лісоруби, а й звичайні селяни, які придбали дрова без необхідних документів. Фактично, майже всі мешканці сільських регіонів, навіть ті, хто самостійно заготовляв дрова на власних ділянках, можуть опинитися під загрозою кримінальної чи адміністративної відповідальності, якщо у них немає документів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Слуга народу" Олександр Куницький вирушив у службове відрядження за кордон, але назад не повернувся 

Законопроєкт, поданий до Верховної Ради 1 вересня 2023 року, ухвалили 10 жовтня 2024 року. Його авторами є переважно депутати партії “Слуга народу”.

Після підписання президентом, закон набуде чинності наступного дня після публікації. Кабмін, а також відповідні міністерства і центральні органи виконавчої влади, матимуть два місяці на приведення своїх нормативних актів у відповідність до цього Закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку