Україна

Заробила на яхтах: дівчина заступника генпрокура заперечує причетність Вербицького до її статків

Христина Ільницька, дівчина заступника генпрокурора Дмитра Вербицького, заперечила причетність партнера до її статків та нерухомості. Вона надіслала офіційного листа до журналістів, що провели розслідування, в якому є підозра щодо незаконного збагачення Вербицького. Ільницька запевняє, що заробила гроші сама з продажу рухомого і нерухомого майна. Утім дівчина не навела доказів щодо більшості угод. Тим часом у Генеральній прокуратурі повідомили про проведення службового розслідування щодо Дмитра Вербицького.

Нагадаємо, про величезні статки дівчини Вербицького стало відомо цього місяця завдяки журналістському розслідуванню програми “Схеми”. Дівчина заступника генпрокурора Дмитра Вербицького, яка протягом трьох останніх років офіційно заробила 0 гривень, придбала собі триповерховий котедж та елітне авто загальною вартістю майже 52 млн гривень.

У листі до журналістів Христина Ільницька назвала інформацію, викладену в розслідуванні “неправдивою”. Також вона заявила, що Вербицький “не має жодного стосунку до її особистих фінансів”, а все рухоме та нерухоме майно вона “придбала власним коштом”.

Ільницька стверджує, що мала фінансові можливості для придбання нерухомості, оскільки “допомагала вести яхтовий бізнес своєму партнеру, з яким перебувала у стосунках – Приймаку Юрію Васильовичу”.

Раніше “Схеми” розповідали про Приймака у своєму розслідуванні. Колись Ільницька отримувала зарплату в його фірмі. Він помер у 2020 році. У своєму листі до редакції Ільницька заявила, що завдяки заповіту, складеному на її ім’я, вона мала достатньо коштів. Вона також підтвердила, що цей заповіт був зрештою скасований. У зверненні до редакції Ільницька надала перелік майна, яким вона володіла і яке продала. Наприклад, у 2023 році вона продала земельну ділянку площею 0,18 га та житловий будинок площею 41,7 квадратних метрів у Київській області, а у 2020 році – житлову нерухомість у місті Боярка площею майже 600 квадратних метрів та ділянку.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні вперше пройде фестиваль ізраїльських анімаційних фільмів

Проте жінка не додала підтверджувальних документів щодо купівлі-продажу цієї нерухомості, що ускладнює визначення суми коштів, яку вона могла отримати від цих угод. Згідно з офіційними даними про задекларовані доходи, у 2020 році Ільницька отримала 268 тисяч гривень від продажу житлової нерухомості. У наступні роки Ільницька офіційно доходів не декларувала.

Після розголосу в ЗМІ щодо Вербицького розпочали службове розслідування. Депутати викликали генпрокурора до парламенту для роз’яснень, проте він до Верховної Ради не з’явився.

“Я підписав наказ про проведення службового розслідування щодо цих фактів, яке наразі триває. Національне агентство із запобігання корупції проводить перевірку щодо способу його життя. Окрім цього знаю, що НАБУ ініціювало своє розслідування. У своєму листі на адресу Голови Верховної Ради я звернув увагу на ці обставини, запропонувавши відкласти обговорення цієї ситуації до отримання результатів службового розслідування. Лише тоді можна буде ухвалювати якісь рішення. Закон України “Про прокуратуру” не передбачає можливості рішенням Генерального прокурора відсторонити заступника від виконання обов’язків на етапі службового розслідування. Я мав розмову з паном Вербицьким. Він виклав мені свої аргументи та пояснення щодо ситуації. Він веде низку резонансних проваджень, фігуранти яких дуже зацікавлені у його відстороненні або звільненні. У цій складній ситуації важливо, щоб всі рішення були зважені, максимально обґрунтовані та об’єктивні”, – заявив Генеральний прокурор України Андрій Костін.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку