Зарплати в держбанках: кому платять мільйони в “ПриватБанку”, “Ощадбанку” та інших
Найвищі зарплати виплачують у "ПриватБанку", а керівник "Укргазбанку" отримує найменше.

В Україні серед державних банків найвищу зарплату отримує голова правління “ПриватБанку” Герхард Бьош, який у липні заробив понад 2,4 млн грн, значно випередивши своїх колег. Голова НБУ Андрій Пишний, який контролює всю банківську систему країни, отримує в середньому 629 тис. грн на місяць, повідомляє Obozrevatel.
Керівник правління “ПриватБанку” Герхард Бьош є найбільш високооплачуваним керівником у банківському секторі серед державних банків. У липні його заробітна плата досягла рекордних 2 млн 472 тис. грн, що є значним зростанням навіть у порівнянні з його попередніми доходами. Для порівняння, ця сума майже на 2 млн грн перевищує зарплату його колеги з “Укргазбанку”.
Голова правління “Ощадбанку” Сергій Наумов стабільно отримує близько 1,1 млн грн на місяць, посівши друге місце серед керівників державних банків за рівнем заробітної плати. Як і у випадку з Бьошем, зарплата Наумова визначається рішенням Наглядової ради, до складу якої входять незалежні члени, представники уряду та парламенту.
У червні голова правління “Укрексімбанку” Віктор Пономаренко заробив понад 1,2 млн грн, що могло б забезпечити йому друге місце за рівнем зарплати. Однак у липні його дохід склав трохи більше 1 млн грн, поступившись позицією Наумову.
Олексій Ступак, який очолив правління “Sense Bank” 30 грудня 2023 року, у липні 2024 року отримав 908 тис. грн. Хоча його зарплата не є найвищою серед керівників державних банків, його кар’єра продовжує розвиватися після роботи в “Креді Агріколь Банку” з червня 2019 року.
На останньому місці за рівнем зарплати серед керівників державних банків знаходиться Родіон Морозов з “Укргазбанку”. Водночас нещодавно в Україні з’явився ще один державний банк — “Мотор-Банк”, який перейшов під контроль держави після конфіскації у підсанкційного В’ячеслава Богуслаєва. Крім того, державі належить “PIN банк”. Однак ці банки лише нещодавно стали державними, і їхні масштаби не можна порівняти з п’ятьма провідними державними банками країни.