ЄС та світ

Збільшення попиту загрожує США дефіцитом ракет для ППО: WSJ

У США наближається дефіцит деяких видів ракет для протиповітряної оборони, що викликає занепокоєння щодо здатності Пентагону відповідати на загрози у Європі, на Близькому Сході та потенційно в Тихому океані. Як пише The Wall Street Journal, ракети-перехоплювачі, що наразі дуже затребувані через кризу на Близькому Сході, стають стратегічно важливими, оскільки союзники США, такі як Ізраїль, стикаються з посиленням загрози з боку Ірану та його безпілотників.

Особливо високий попит на ракети Standard Missiles, які запускаються з кораблів і використовуються для захисту ізраїльської території, а також для зупинки атак хуситів у Червоному морі. У Пентагоні побоюються, що стрімке зростання потреб у ракетах може значно перевищити обсяги їх виробництва, що поставить США в уразливе становище у випадку загострення ситуації в Тихоокеанському регіоні.

Аналітик Еліас Юсиф зі Стимсонівського центру у Вашингтоні зазначив, що американська оборонна промисловість не була підготовлена до підтримки одночасних затяжних конфліктів на кількох фронтах, зокрема в Європі та на Близькому Сході. Подвоєння виробничих обсягів для задоволення цього попиту виявилося складним завданням, адже для розширення виробництва зброї потрібно залучати додаткові виробничі лінії, розширювати потужності та наймати більше працівників. Однак компанії обережно ставляться до таких інвестицій, не маючи довгострокових зобов’язань Пентагону щодо постійних замовлень.

Відставний контрадмірал Марк Монтгомері підкреслив, що залежність від ракет Standard Missiles для підтримки союзників на Близькому Сході підриває готовність ВМС США до потенційного конфлікту з Китаєм у Тихому океані, адже ці боєприпаси є важливою частиною американської оборонної стратегії на випадок загострення в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Китай і Росія нарощують військові навчання: яку мету вони переслідують

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку