Зеленський готується до переговорів через критичну ситуацію в Україні: El Pais

Війна в Україні вступає у критичну фазу за п’ять тижнів до президентських виборів у США, коли від їхнього результату залежатиме майбутнє постачання зброї, фінансової допомоги та дипломатичної підтримки, які Київ отримує від адміністрації Демократичної партії. Саме зараз Президент України Володимир Зеленський вирішив представити свій план миру. Він робить це як з огляду на можливість перемоги Дональда Трампа, так і з метою якнайшвидшого завершення війни в разі перемоги Камали Гарріс.
Як повідомляє El País, після двох з половиною років війни Україна наближається до межі своїх ресурсів і стоїть перед загрозою зимових місяців з обмеженим енергопостачанням через можливі стратегічні бомбардування. Втрати серед військових зростають, а моральний дух населення, незважаючи на їхню стійкість, починає слабшати. Водночас зовнішній тиск на переговори посилюється, і Україна може опинитися перед необхідністю йти на болючі компроміси. Для Зеленського важливо зберегти контроль над суверенністю та територіальною цілісністю України, що і відображає його «план перемоги», представлений під час зустрічі з Джо Байденом.
Зеленський зазначає, що для початку переговорів Україні потрібно “щось, що змінить правила гри і змусить Росію шукати мир”. Саме цю мету переслідувала операція українських сил у Курській області Росії, яка мала також на меті вплинути на громадську думку. Однак, ця акція не призвела до бажаного результату – негайного початку переговорів з Путіним. Тепер Київ намагається показати свою силу, закликаючи союзників дозволити удари по Росії за допомогою далекобійної західної зброї, а також вимагаючи гарантованих постачань військової техніки, фінансової допомоги і підтримки НАТО для захисту вже контрольованих територій.
Турне Зеленського, зокрема зустріч з Трампом, продемонструвало, що переговори будуть складними. Деякі представники Республіканської партії звинуватили його у втручанні в американські вибори, а симпатії Трампа до Путіна та його холодне ставлення до України стали очевидними під час зустрічі в нью-йоркському “Трамп-тауері”.
З іншого боку, реакція Білого дому, яка передбачає надання фінансової та військової допомоги, залишається неоднозначною щодо дозволу Україні на удари по території Росії. Вашингтон намагається не провокувати ескалацію конфлікту, але й не планує поступатися. У відповідь на це Путін підвищив тон ядерних погроз у разі атаки на російську територію із застосуванням зброї, наданої союзниками Києва — США, Великою Британією та Францією.
“Війна, що зайшла в глухий кут на полі бою, досягла тієї стадії зрілості, яка є і найбільш небезпечною. Майбутнє України та Європи в цілому буде невизначеним, якщо її союзники просто піддадуться на шантаж агресора. Як і в будь-яких мирних переговорах, як знає Зеленський, кожна сторона повинна буде піти на поступки. Але від чого не можна відмовлятися, так це від безпеки та збереження вільної і суверенної України”, – зазначає видання.