Зеленський представить план перемоги Верховній Раді: ЗМІ пишуть про 5 пунктів і 3 таємні доповнення

16 жовтня Президент України Володимир Зеленський виступить на позачерговому засіданні Верховної Ради, де представить план перемоги, який він вже кілька тижнів обговорює з міжнародними партнерами. Журналісти “Главкому” отримали доступ до деяких деталей цього плану.
Зазначається, що дата виступу була оголошена заздалегідь, що є нетиповим для Верховної Ради, оскільки зазвичай через міркування безпеки час засідань тримають у таємниці.
За словами радника глави Офісу президента Михайла Подоляка, основні аспекти плану вже відомі, проте під час виступу Зеленський додасть нові деталі, зокрема щодо механізмів примусу Росії до миру. Одним із ключових пунктів плану є запит на збільшення кількості далекобійних ракет ATACMS і Storm Shadow, а також дозвіл на використання цих ракет для ударів по військових об’єктах углибині Росії, хоча це питання ще не підтримане західними союзниками.
Джерела, близькі до президента, повідомили, що план складається з п’яти основних пунктів і трьох секретних доповнень. Два пункти присвячені військовим питанням, а інші стосуються геополітики, економіки та військово-політичних аспектів, з останнім пунктом, який реалізовуватиметься після завершення війни. Два з трьох секретних додатків також стосуються військових питань, а один — економіки.
З доповненнями вже ознайомилися ключові міжнародні партнери України, зокрема США, Велика Британія, Франція, Італія та Німеччина.
Офіс президента планує використати виступ Зеленського в Раді не лише як звіт перед депутатами, а й для звернення до українського народу, щоб пояснити подальшу стратегію у війні.
Ця презентація збігається з невдалим міжнародним тлом, оскільки важливе засідання у форматі “Рамштайн” за участю президента США Джо Байдена було відкладене через ураган і вибори в Сполучених Штатах. На цьому засіданні мали бути узгоджені спільні кроки для посилення тиску на Росію.
Щодо реакції депутатів, опозиція висловила невдоволення тим, що план президента спочатку був презентований міжнародним партнерам, а не українському парламенту. Водночас представники “Батьківщини” вважають таку черговість логічною. Депутати фракції “Голос” сподіваються почути конкретні пропозиції дій, які виглядали б як реальний план перемоги.
У “Слузі народу” коментують ситуацію дуже обережно: деякі депутати, як Марія Мезенцева, утрималися від коментарів через питання безпеки, а Богдан Яременко заявив, що взагалі не знав про заплановане засідання.