ЗСУ оновили програму базової підготовки з акцентом на психологічну стійкість

У навчальних центрах, де готують мобілізаційні кадри для ЗСУ, триває впровадження п’ятої редакції програми базової загальновійськової підготовки (БЗВП). Основний акцент в оновленій програмі зроблено на розвиток психологічної стійкості. Про це повідомила пресслужба Міноборони.
Загальна тривалість підготовки залишається незмінною — півтора місяця, з яких 41 доба відведена на заняття, 6 днів — на відпочинок, а 1 день — на адміністративні питання. Загальний обсяг підготовки становить 372 навчальні години. Процес оновлення програми очолив заступник головнокомандувача ЗСУ полковник Олег Апостол.
Серед ключових змін у програмі передбачено “нульовий день” або день адаптації цивільних до військового середовища, розширений блок психологічної підготовки, навчання роботи з програмним забезпеченням “Кропива”, збільшений обсяг занять з домедичної допомоги, а також введено “маршеву” підготовку для підвищення фізичної витривалості військовослужбовців.
Навчальний курс містить удосконалені стрілецькі вправи, що зосереджені на бойових діях на коротких дистанціях (до 100 м) та підвищення швидкості ведення бою. Для цього передбачено додаткові боєприпаси. Вправи розроблені за участі бійців бойових підрозділів, які мають досвід ефективного знищення противника. Також для підвищення психологічної готовності військових у програму включено перегляд фільмів у форматі віртуальної реальності “Перший бій”.
Програма складається з чотирьох основних блоків: ознайомчий курс (8 годин), індивідуальна підготовка (107 годин), навчання дій у складі підрозділу (209 годин) та комплексне тактичне заняття (48 годин).
Після успішного проходження курсу військовослужбовці отримують сертифікат та класну кваліфікацію за ВОС-100 “стрілець”. Наступним етапом підготовки є фахові курси, на яких військові здобувають спеціалізовані знання та навички відповідно до посад у бойових підрозділах.