У цей день

13 червня: свята та події у цей день

Свята та пам’ятні дати:

Міжнародний день поширення інформації про альбінізм – відзначається з 2015 року з ініціативи ООН. Альбінізм – це – вроджена хвороба, що характеризується відсутністю пігменту в шкірі та її придатках, у райдужній та пігментній оболонках очей.

День швейної машини – Чарльз Фредрік Візенталь, німецький лікар і винахідник, який у 1755 році отримав патент на перший відомий механічний пристрій для шиття. Можна стверджувати, що він винайшов швейну машину.

Події в цей день:

1782 — інквізиція стратила останню відьму.

13 червня 1782 року в місті Гларус (столиця району в Швейцарії) була страчена покоївка Анна Гельді, яку звинувачували в отруєнні та чаклунстві. Вона вважається останньою жертвою “полювання на відьом” у Європі та останньою відьмою Швейцарії.

Чи була Анна відьмою, зараз точно не відомо, але вона точно не відрізнялася особливою праведністю. Відомо, що в неї було чи двоє, чи троє дітей і при цьому вона не була заміжня, що в ті часи було неабияким гріхом. Швидше за все, батьками дітей Анни були роботодавці покоївки.

13 червня: свята та події у цей день
Фото: facebook.com/igor.repeshko

Усі звинувачення проти жінки базувалися на чутках – чи то Анна лікувала своїх дітей травами, чи то підмішувала трав’яні домішки в їжу своїм господарям. На підставі свого зізнання, Анна Гельді була засуджена до смерті Міською радою Гларуса і того ж дня їй відрубали голову.

Щоправда, судді, мабуть, усвідомивши безглуздість звинувачень у відьомстві, офіційно звинуватили її в отруєнні. За 226 років Парламент Швейцарії реабілітував Анну, як жертву судової помилки.

Ви думаєте, на цьому все закінчилося? Дарма. Анні Гельді присвячено кілька художніх книг, створені художні фільми. Після реабілітації Гельді в Гларусі 13 червня стало днем ​​поминання, на святкування якого влада виділяє по 120 тисяч франків щорічно. На свято приїжджає величезна кількість туристів – головний об’єкт відвідування будинок-музей покоївки.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  26 квітня: свята і події в цей день

З’явилися експерти, які почали професійно цікавитись історією Анни. Кажуть, що вона була жінкою красивою та розумною, велелюбною, без особливих моральних принципів, але з “характером”. Вона вміла лікувати травами, сварилася з сусідами і була гострою на язик.

1831 — народився Джеймс Клерк Максвелл, британський фізик. Розробив теорію електромагнітного поля

1892 — у Києві запущений для пасажирів перший у Російській імперії електричний трамвай.

1894 — народився Лео Каннер, українсько-американський психіатр, один із засновників дитячої психіатрії.

1970 — померла Оксана Лятуринська, українська малярка, скульпторка і письменниця.

1983 — На ринок у США надійшов перший серійний мобільний телефон. Пристрій під назвою “Dynatac 8000x” виробництва компанії “Motorola»” важив майже 800 грамів, а його довжина становила 33 см.

1983 — Американський космічний зонд “Піонер-10” перетнув орбіту Нептуна і став першим витвором людини, що покинув межі Сонячної системи.

1985 — народився український письменник Артем Чех.

2014 — українські війська встановили контроль над Маріуполем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку