У цей день

16 квітня: визначні дати та події

16 квітня відбулося багато історичних подій та свят, про деякі з них розповімо більш детально.

У цей день відзначають такі свята:
• День орхідеї
• День грибів
• День бібліотекаря.

Пам’ятні дати та важливі події 16 квітня
• 1705 – англійська королева Анна присвятила науковця Ісаака Ньютона в лицарі
• 1710 – гетьманом України (у вигнанні) обраний Пилип Орлик
• 1863 – у Франції спущено на воду Plongeur найбільша підводна лодка XIX століття
• 1871 – Берлін проголошено столицею Німеччини, ухвалення Конституції Німецької імперії.
• 1912 – американка Гаррієт Куімбі стала першою жінкою, яка змогла пролетіти через Ла-Манш літаком.
• 1943 – Альберт Хофманн відкрив психотропні властивості ЛСД, це зробило хіміка широковідомим.
• 1945 – початок Берлінської операції під час Другої світової війни.
• 1964 – американська льотчиця Джеральдіна Мок приземлилася у Західній Німеччині і стала першою жінкою, яка здійснила політ навколо земної кулі.
• 1966 – в Ізраїлі надійшла у продаж перша “Кока-Кола”.

16 квітня 2015 року було вбито Олеся Бузину – українського письменника, історика, журналіста, телеведучого. Його назвали на честь українського радянського письменника Олеся Гончара. З його висловлюваннями можна погоджуватися чи не ні, але ігнорувати не можна.

16 квітня 2000 року в Україні відбувся референдум, ініційований президентом Леонідом Кучмою. На голосування було винесено чотири питання: про умови розпуску парламенту президентом; про обмеження депутатської недоторканності; про зменшення кількості депутатів Верховної Ради з 450 до 300; про формування іншої палати парламенту, в якій мають засідати представники регіонів. Більшість українських громадян тоді підтримали Кучму і на всі запитання відповіли позитивно. В результаті, із чотирьох запропонованих змін до Конституції парламент одобрив лише одну: президент може розпускати Верховну Раду – така норма з’явилася в українській Конституції у 2004 році.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  20 липня: свята і події в цей день

16 квітня 1922 року до лондонської лікарні Чарінг-Крос у Вест-Енді привезли чоловіка у невідомому стані, з глибокої рани на шиї текла дах. Коли потерпілий опритомнів, розповівши поліції, що в момент нападу поряд з ним нікого не було, на нього ніхто не нападав. Вирішили, що він, мабуть, помиляється, доки не знайшовся свідок цієї події.

Через дві години після розмови поліцейського інспектора із потерпілим до цієї ж лікарні привезли ще одного чоловіка з чисельними ножовими пораненнями, здобутими від невидимого злочинця. Нарешті, цього ж дня, до лікарні надійшла третя людина, яка зазнала нападу убивці-невідомки.

Усі розслідування поліцейських привели лише до одного – вони з’ясували, що низка злочинів відбувалися безпосередньо на повороті з Ковентрі-стріт. Незвичайним виглядало те, що третю жертву поранили у передпліччя ударом, нанесеним ззаду, але рукав піджака чоловіка був абсолютно цілий. Ця подія увійшла в історію як напад “невидимки у лондонському Вест-Енді”.

16 квітня 1889 року народився великий актор-комік і сценарист німого кіно Чарльз Спенсер Чаплін. Маленький бродяга Чарлі з палицею, у казанку, мішкуватих штанях та величезних черевиках.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку