Українські біженці

34% українських біженців не повернуться з Норвегії після війни

Лише 12% українців, які отримали тимчасовий захист в Норвегії, впевнені, що точно повернуться в Україну після війни, або навіть раніше. Третина ж біженців (34%) не хочуть повертатися на Батьківщину взагалі. Про це свідчать результати опитування, проведеного Oslo Met.

Загалом у Норвегії наразі проживає близько 65 тисяч українців зі статусом тимчасового захисту. Більш ніж половина з них (54%) не впевнені, чи повернуться додому. Їхнє рішення може змінюватися, залежно від того, скільки триватиме війна і якою буде ситуація в Україні.

“Зростає кількість тих, хто хоче залишитися тут назавжди. Це природно. Люди пустили коріння в Норвегії – вивчили мову, знайшли роботу, облаштували побут. Але для норвезької влади буде великим викликом вирішити, як вчинити з українцями після війни”, – говорить співавторка дослідження Вільде Гернес.

На думку дослідників, частині біженців залюбки дозволять залишитись, шляхом надання тимчасових чи постійних дозволів на проживання. Це стосуватиметься тих, хто дійсно добре інтегрувався в країні, сплачує податки і самостійно забезпечує себе і свою родину. Такі мігранти наразі бажані в будь-якій країні ЄС, оскільки в багатьох галузях відчувається нестача кадрів.

Нагадаємо, що тепер українці, які прибувають до Норвегії не будуть автоматично отримувати статус тимчасового захисту. Тепер кожну справу розглядатимуть окремо. Одним з основних факторів, який наразі впливатиме на рішення щодо надання притулку, є регіон України, в якому раніше проживав біженець. Директорат у справах іноземців (UDI) визначив три безпечні області: Львівська, Закарпатська та Волинська.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Європейські країни, в яких українці можуть отримати вищу освіту за мінімальні кошти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку