Точка зору

Що пишуть зарубіжні медіа про Олімпійські ігри 2024 року, які відбудуться 26 липня

Завтра, в п’ятницю, в Парижі розпочнуться літні Олімпійські ігри 2024 року. Європейські спостерігачі з великим інтересом стежать за містом і з нетерпінням очікують на подію, яка до цього моменту була відома лише міжнародними конфліктами та суворими заходами безпеки. ІА “ФАКТ” пропонує дайджест думок, зібраних з іноЗМІ, з приводу майбутньої події.

“Наче у науково-фантастичному фільмі”

Documento – Греція.

Портал Documento описує атмосферу в Парижі так:

“Гості Парижа, які приїжджають туди, не знаючи, що їх очікує, потрапляють ніби на знімальний майданчик науково-фантастичного фільму. Над ‘містом вогнів’ кружляють вертольоти з прожекторами, а історичний центр міста майже повністю перекритий через церемонію відкриття Олімпійських ігор. … На станцію Трокадеро та на набережні Сени біля Ейфелевої вежі можуть потрапити лише ті, хто має акредитацію або є мешканцями цих кварталів. І навіть вони повинні спочатку зареєструватися у поліцейському відділку свого району та пред’явити відповідні документи, щоб завантажити пропуск у вигляді QR-коду на свій телефон – лише так можна пройти крізь загородження”.

Конгломерат різних конфліктів

Jyllands-Posten – Данія.

Окрім допуску деяких російських спортсменів, датська газета Jyllands-Posten бачить і ряд інших проблем:

“Хибні висновки Олімпійського комітету стосуються і Афганістану. Троє (з шести допущених афганських спортсменів) – це жінки, які перебувають у вигнанні, оскільки Талібан заборонив жінкам займатися спортом. … Ізраїльсько-палестинський конфлікт також вже став частиною Ігор. … До цього додаються масштабні заходи безпеки, підозри у шахрайстві, загрози страйків транспортників – і суперечки щодо використання бюджетних коштів. Все це окреслило контури Олімпійських ігор, де домінуючими темами стали внутрішня політика Франції та міжнародні конфлікти”.

На межі можливого

The Times – Великобританія.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  "Для нашого підрозділу 90% дронів продовжують бути волонтерськими", "брак дронів стає головною причиною відступу ЗСУ": Єгор Фірсов

Лондонська The Times сумнівається, що французькі поліцейські, яких часто критикують, зможуть перевершити себе:

“У своєму письмовому зверненні до 45 тисяч поліцейських, які забезпечуватимуть безпеку на найбільш охоронюваних заходах Олімпійських ігор, міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен закликав підлеглих проявити доброту, дружелюбність і професіоналізм. Кожен, хто хоча б раз стикався з французькою поліцією, знає, що для них буде надзвичайно складно виконати таку інструкцію. Французьких правоохоронців, які схильні сприймати контакти з громадськістю як запрошення до бою, тепер просять замінити гумові кулі, сльозогінний газ і водомети на привітну усмішку і готовність допомогти”.

З великими – на рівних?

La Tribune – Франція.

Зараз у Франції з’явився шанс зміцнити свою м’яку силу, підкреслює експерт з комунікацій Веронік Шабурен на сторінках паризького щотижневика La Tribune:

“Успіх Олімпійських ігор 2024 у Парижі буде вимірюватися за різними показниками, серед яких насамперед – економічний ефект, екологічність, безпека та задоволеність глядачів і учасників. … Якщо Франції вдасться впоратися з цими викликами, вона зможе конкурувати з Великобританією та Китаєм за друге або третє місце [відразу після лідера – Сполучених Штатів] у світовому рейтингу м’якої сили – і стати на один рівень з ними у питаннях організації та впливу Олімпійських ігор”.

Перевірка на міцність для зростаючого міста

Irish Examiner – Ірландія.

Поки що під питанням, чи стануть Олімпійські ігри для Парижа історією успіху, розмірковує дублінська Irish Examiner:

“Перед Парижем стоїть надскладне завдання – безпечно і без надмірних витрат провести Олімпійські ігри в умовах війни, політичної поляризації та соціальної напруженості. … Але найважче почнеться тоді, коли спортсмени пакуватимуть валізи і повертатимуться додому. … Тоді чарівне перетворення міста золотих медалей має втілитися у щось довготривале прекрасне: наприклад, у мегаполіс, який назавжди об’єднає хіпстерів, банкірів і гуляк з густонаселеного історичного центру Парижа з динамічним бізнесом прилеглих регіонів, і стане місцем проведення ще не одного Олімпійського заходу”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку