6 000 євро на відкриття власного бізнесу надають українцям в Естонії

Уряд Естонії продовжує дію програм для залучення українських біженців до ринку праці країни. Каса з безробіття (естонський аналог служби зайнятості) пропонує програми для навчання, допомогу в складанні резюме, пошуку роботи. Також через цю організацію українці можуть отримати кошти для старту власної справи.
Громадянам України зі статусом захисту, які створили проєкт для заснування нового підприємства, Каса з безробіття надає гранти на суму 6 тис. євро. Заявник має переконати грантодавців, що бізнес буде життєздатним, достатньо рентабельним і зможе протриматись на ринку не один рік. Перевагою буде можливість створювати робочі місця для інших людей.
Програмою вже скористалось 14 українців. Загалом з 2022 року власну справу в Естонії відкрили 727 наших співгромадян. Найчастіше українці засновують компанії з ремонту авто чи велосипедів, підприємства обробної промисловості, заклади громадського харчування та ін.
“З часом ситуація змінилася, і інтерес українських біженців до відкриття бізнесу зріс. Спочатку, у перший рік війни, багато хто думав, що працюватиме тут тимчасово і потім повернеться додому. Проте реальність виявилася іншою. Відкриття бізнесу – це довгостроковий процес, і на початку цього інтересу майже не було”, – зазначають у прес-службі Каси з безробіття Естонії.
Щоб створити вдалий проєкт, який має високі шанси отримати фінансування, біженці можуть пройти курс з підприємницької діяльності. За два роки навчання підприємництву в Естонії за програмою Каси з безробіття пройшли 233 українці.
Нагадаємо, в червні стартував курс з працевлаштування, який складається з п’яти модулів. Це ініціатива Естонської ради допомоги біженцям (Eesti Pagulasabi). Програма розрахована на чотири місяці. За цей час знайти роботу за фахом допоможуть понад 120 українцям.
“Наша мета – підтримати біженців, які шукають роботу, адаптуватися в нових умовах, допомагаючи їм вийти на ринок праці та максимально застосувати свій потенціал. У рамках програми учасникам пропонуються різні можливості для того, щоб розвивати свої навички та отримати необхідну підтримку для успішної адаптації у новій країні”, – розповіла керівниця програми Вероніка Сааревялі.