Україна

АОЗ Міноборони запроваджує нову модель закупівель безпілотників

“Агенція оборонних закупівель” Міністерства оборони України представила виробникам безпілотників оновлену модель закупівель дронів для Збройних сил України. Її мета — стимулювати розвиток вітчизняного ринку шляхом створення конкурентного середовища, зрозумілих правил та можливості планування виробництва. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Таким чином АОЗ прагне забезпечити швидке й передбачуване постачання дронів для ЗСУ, а також надати виробникам чітке розуміння попиту й актуальних потреб армії.

“У 2025 році на закупівлю дронів “Агенцією оборонних закупівель” в держбюджеті передбачено понад 128 млрд грн. Ми змінюємо підходи, щоб ці кошти працювали ефективно: створюємо зрозумілі правила для ринку, забезпечуємо прогнозованість для виробників і результат для війська”, – зазначив директор Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.

АОЗ впроваджує нові інструменти взаємодії з ринком, які дозволять не лише краще відповідати потребам військових, а й залучити ширше коло виробників. Зокрема, прямі договори застосовуватимуться для закупівель унікальних і спеціалізованих дронів, зберігаючи при цьому чинний підхід у критично важливих закупівлях.

Дрони зі схожими характеристиками об’єднуватимуть у рамкові угоди, що дозволить проводити конкурентні торги серед виробників — у першу чергу це стосуватиметься FPV-дронів. Крім того, впроваджується платформа DOT-Chain Defence — маркетплейс, де військові частини зможуть самостійно обирати необхідні їм дрони.

“Під час розмов із виробниками та військовими ми побачили ключові бар’єри – непрозорі процедури, складний доступ до участі, відсутність діалогу. Тому оновили підходи: сформували зрозумілі правила, спростили вхід і зробили процес передбачуваним. Це відкриває ринку можливість масштабуватись, а державі – швидко закривати потреби ЗСУ”, – підкреслив директор АОЗ Арсен Жумаділов.

Серед важливих змін — верифікація постачальників для прямих договорів. Вона дозволяє переконатися, що компанія не пов’язана з РФ, Іраном чи Білоруссю, має належні виробничі потужності та фінансову стабільність. Після успішного проходження верифікації постачальника включають до відповідного реєстру, що значно скорочує час на подальші перевірки та дозволяє швидко отримувати запити від АОЗ.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Сутичка в центрі Києва: протест проти ЛГБТК+ фестивалю Sunny Bunny завершився втручанням поліції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку