ЄС та світ

Байден востаннє виступив в ООН як президент США: деталі

Президент США Джо Байден виступив на Генеральній Асамблеї ООН із промовою, яка стала для нього останньою у ролі американського лідера. У своєму зверненні він зосередився на глобальних викликах, таких як війни в Україні, на Близькому Сході та в Африці, а також окреслив основні загрози, що постали перед світовою спільнотою.

На початку свого виступу Байден відзначив, що ця промова є його останньою на Генасамблеї ООН як президента США. Він нагадав про свій багаторічний політичний шлях, згадуючи часи холодної війни та конфлікт у В’єтнамі, який свого часу був найдовшим у історії Сполучених Штатів. Він підкреслив, що Сполучені Штати та їхні союзники змогли завершити холодну війну без використання ядерної зброї, відновивши мир, хоч це і було нелегким завданням.

Байден наголосив, що сьогодні Америка разом зі своїми партнерами демонструє здатність рухатися вперед, долаючи нові виклики. Він нагадав про свою боротьбу проти режиму апартеїду у Південній Африці, засудження воєнних злочинів та боротьбу з тероризмом, зокрема з “Аль-Каїдою”. Крім того, Байден зазначив, що рішення вивести війська з Афганістану і повернути лідерство США на міжнародній арені стало важливим етапом його президентства.

Говорячи про сучасні виклики, Байден висловив віру у можливість відновити мир у гарячих точках, таких як Сектор Газа і Судан, а також протистояти кліматичній кризі. Він підкреслив, що демократія стикається з новими загрозами, зокрема з розвитком штучного інтелекту, який несе як можливості, так і ризики. Проте він запевнив, що має надію на те, що світ здатен подолати ці виклики і рухатися вперед.

Щодо війни в Україні, Байден наголосив на важливості міжнародної солідарності у протистоянні російській агресії. Він підкреслив, що попри спроби Росії зруйнувати Україну та ослабити НАТО, альянс став ще сильнішим завдяки приєднанню нових членів — Фінляндії та Швеції. Байден зазначив, що світова спільнота має зробити вибір: підтримати Україну або дозволити Росії продовжувати агресію. Він чітко заявив, що США не відступлять від своєї підтримки України, і запевнив, що мир буде досягнуто відповідно до принципів Статуту ООН.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Трамп має намір депортувати мігрантів з Огайо після своїх заяв про те, що вони їдять котів і собак

“Коли Росія вторглася в Україну, ми повстали проти цього, щоб інституції відстоювали наші цінності. Понад 50 держав повстали проти цього, але найважливіше, що українці повстали. Хороші новини в тому, що війна Путіна провалилася у досягненні його основної мети. Україна все ще вільна”, – сказав він.

У своїй промові Байден також торкнувся теми відносин з Китаєм, зазначивши, що США й надалі дотримуватимуться своїх принципів у співпраці з Пекіном. Він підкреслив важливість стримування військової конкуренції та спільної роботи над стабільністю в Індо-Тихоокеанському регіоні та на Близькому Сході.

Говорячи про ситуацію в секторі Газа, президент США назвав її катастрофічною та закликав до припинення вогню, щоб зупинити страждання цивільного населення. Він висловив підтримку створенню безпечної палестинської держави як умови для досягнення миру, а також наголосив на необхідності не допустити ядерного збройного потенціалу Ірану.

Байден також звернув увагу на глобальні проблеми, такі як голод і зміна клімату. Він зазначив, що сьогодні мільйони людей у Судані стикаються з голодом, і підкреслив важливість міжнародних зусиль у боротьбі з цією кризою. Байден повідомив, що США інвестували понад 150 мільярдів доларів у сталий екологічний розвиток і зобов’язалися скоротити викиди до 2030 року відповідно до Паризької кліматичної угоди.

“ООН надає гуманітарну допомогу. І наші партнери допомагають боротися зі світовим голодом. Світ має змусити ці режими зупинитися, припинити розривати свої країни та припинити війну”, – сказав президент США.

Особливу увагу президент США приділив загрозам, пов’язаним із штучним інтелектом. Він підкреслив, що нові технології кардинально змінюють наші життя, роботу і навіть спосіб ведення війн. Байден наголосив на необхідності встановлення глобальних стандартів для використання ШІ, щоб захистити людські цінності та права.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Японія та США розробляють нову рейкотрон-гармату для ВМС (відео)

“Оскільки він стає більш потужним, ми повинні захищати наші цінності. Ми повинні отримувати користь від нього. Він не повинен підривати цінність і гідність людського життя. Ми повинні переконатися, що ШІ допомагає звичайним людям, а не дає диктаторам більше сили, щоб керувати людьми”. Можливо, це найбільший виклик нашого часу”, – припустив він.

На завершення Байден наголосив на важливості політичної відповідальності перед своїми громадянами. Він згадав, що ухвалив рішення не балотуватися на другий термін, бо вважає, що настав час для нового покоління політичних лідерів.

“Це було важке рішення, президентство – це була місія мого життя. І хоча я люблю свою роботу, я більше люблю свою країну. Час для нового покоління керувати цією державою”, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку