Точка зору

Байден виходить з гри: як світові лідери і ЗМІ відреагували на несподіване рішення

Рішення Джо Байдена не балотуватися на наступний президентський термін стало справжньою сенсацією у світовій політиці. Цей крок привернув увагу як міжнародних лідерів, так і засобів масової інформації, що оперативно висловили свої думки і прогнози щодо майбутнього. Від Києва до Лондона, від Берліна до Мадрида – політичні важковаговики та аналітики оцінили значення цього рішення, відзначаючи досягнення Байдена та розмірковуючи про те, як його відсутність вплине на глобальну арену.

Реакція світових лідерів

Україна

Президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці у соцмережі X подякував Джо Байдену за підтримку України.

“Україна вдячна президенту Байдену за його непохитну підтримку нашої боротьби за свободу. Ця підтримка разом із сильною двопартійною підтримкою в Сполучених Штатах була і залишається критично важливою”, – зазначив Зеленський.

Крім того, Зеленський наголосив, що за останні роки було прийнято багато важливих рішень, які запам’ятаються як сміливі кроки президента Сполучених Штатів у складні часи.

“Ми поважаємо сьогоднішнє жорстке, але сильне рішення. Ми завжди будемо вдячні президенту Байдену за його лідерство. Він підтримував нашу країну в найкритичніший момент в історії, допоміг нам запобігти окупації Путіним і продовжував підтримувати нас протягом цієї жахливої війни. Нинішня ситуація в Україні та Європі залишається складною, і ми щиро сподіваємося на продовження сильного американського лідерства, яке не дозволить російському злу досягти успіху або змусити свою агресію окупитися”, – підкреслив Зеленський.

США

Трамп висловив очікування, що від демократів тепер буде балотуватися віце-президент Камала Гарріс. Він заявив, що її “буде легше перемогти, ніж Байдена”. Байдена ж Трамп назвав “найгіршим президентом в історії нашої країни”.

Велика Британія

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер на своїй сторінці у соцмережі X зазначив, що поважає рішення Байдена відмовитися від участі у виборах наступного президента США і чекає плідної співпраці з ним до кінця його повноважень.

“Я знаю, що так він робив протягом усієї своєї видатної кар’єри, він прийняв своє рішення на основі того, що, на його думку, є найкращим для американського народу”, – зазначив Стармер.

Німеччина

Канцлер Німеччини Олаф Шольц в соцмережі X написав, що Байден досяг багато як для США, так і для Європи та світу. Завдяки йому трансатлантичне співробітництво стало тісним, НАТО сильним, а США – “надійним партнером для нас”.

“Його рішення більше не балотуватися заслуговує на визнання”, – підкреслив Шольц.

Іспанія

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес висловив захоплення і визнання рішення президента Байдена. Він зазначив, що завдяки рішучості та лідерству Байдена США подолали економічну кризу після пандемії, а також напад на Капітолій. Крім того, було надано зразкову підтримку Україні перед лицем агресії російського диктатора Володимира Путіна.

“Великий жест від великого президента, який завжди боровся за демократію і свободу”, – додав Санчес.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Чому тисячі українських абітурієнтів відмовилися від бюджетних місць: неочікувані причини та реальні мотиви

Ірландія

У зв’язку із заявою президента США, ірландський прем’єр Саймон Гарріс від імені народу і уряду подякував Байдену за його світове лідерство і дружбу. Він підкреслив, що Джо Байден на всіх посадах, які займав, завжди був непохитним голосом і пристрасним борцем за мир на острові Ірландія.

“Наша країна в великому боргу перед ним за це”, – додав прем’єр.

Норвегія

Прем’єр Норвегії Йонас Гар Стере також заявив, що поважає рішення президента США Байдена не балотуватися на переобрання.

“Він обґрунтував своє рішення тим, що хоче поставити країну вище себе. Така аргументація заслуговує на повагу”, — сказав Стере в заяві для Reuters.

Що пишуть світові ЗМІ про Джо Байдена та Камалу Гарріс

The Guardian — Велика Британія

“Вчинок, сповнений благородства”

Джо Байден зробив неоціненну послугу своїй країні, вважає лондонська The Guardian:

“Байден дав своїй країні реальний шанс перемогти Трампа – і таким чином запобігти найгіршим задумам американських ультраправих. … Він прийняв рішення зберегти шанси демократів на перемогу в листопаді, незважаючи на те, що воно сильно вдарило по його самолюбству і, ймовірно, було сприйнято ним як глибоко принизливе. Багато політиків – і в першу чергу сам Трамп – чітко продемонстрували, що для них немає нічого важливішого, ніж пробиватися напролом. А Байден показав, що є речі, які для нього важливіші за нього самого. Можна по-різному ставитися до Байдена як до людини, але він вчинив гідно”.

La Repubblica — Італія

Підтримка Байдена, якою заручилася Камала Гарріс, ще не гарантує успіху, пояснює римська La Repubblica:

“Адже це було його особистим рішенням, яке не поділяють багато лідерів демократів і мандатоносців від цієї партії. Тут починається найбільша проблема для партії, з’їзд якої відбудеться 19 серпня в Чикаго і буде найризикованішим з часу, коли в 1968 році Ліндон Джонсон зняв свою кандидатуру. На з’їзді 4600 делегатів обиратимуть кандидата в президенти. Сумніви щодо кандидатури Харріс висловлювали Ненсі Пелосі, колишня спікерка Палати представників, а також Чак Шумер, голова фракції демократів у Сенаті, посилаючись на результати опитувань, згідно з якими у Харріс ще менше шансів перемогти Трампа, ніж у Байдена”.

Expressen — Швеція

Шанси у Камали Гарріс не такі вже й погані, вважає стокгольмська Expressen:

“Хоча на політичному небосхилі Гарріс не можна назвати незмінною зіркою, але як кандидат вона все-таки значно краща, ніж немічний Байден: у свої майже 60 років вона – порівняно молодий, але водночас досвідчений політик. Президентські вибори між Камалою Гарріс і Дональдом Трампом стануть виборами між суворим прокурором і вже засудженим злочинцем. Будучи прокурором у Каліфорнії, Гарріс добивалася жорстких покарань за насильство із застосуванням зброї. Крім того, вона довго займалася питанням абортів – темою, яка може стати важливою для того, щоб перетягнути на свою сторону виборців-центристів. … Тепер вибори в листопаді стануть набагато захопливішими і не викликатимуть стільки занепокоєння. Тому списувати з рахунків демократів ще зарано”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Відкриття Олімпіади 2024 викликало суперечливі враження: що каже світова спільнота

wPolityce.pl — Польща

Як пише портал wPolityce, у Трампа найкращі шанси перемогти Камалу Гарріс:

“Байден добровільно вийшов з передвиборної боротьби за своє переобрання і тепер (поки неофіційно) його повинна буде змінити Камала Гарріс. Сильний ліберальний табір, який займається дегуманізацією консерваторів і таврує їхніх кандидатів популістами, благополучно сам себе компрометує. Байден, звісно, старий і немічний, але і його віце-президент, м’яко кажучи, не найгостріший олівець у пеналі. Трамп, якого збиралися відправити в нокаут і заслати на острів Св. Єлени, повернеться і ще всім покаже!”.

Der Standard — Австрія

Відставка президента, безсумнівно, підвищила б шанси Камали Гарріс, вважає віденська Der Standard:

“Як віце-президент Байдена вона увійде у передвиборну боротьбу проти Трампа з важким тягарем завдань. Їй потрібно буде захищати роботу уряду, але у неї не буде при цьому переваг, які мали б голова держави. І їй доведеться відповідати на питання, чи здатен взагалі Байден виконувати свої обов’язки, якщо він зняв свою кандидатуру. Було б краще, якби Байден швидше пішов у відставку – і поступився місцем в Овальному кабінеті Камалі Гарріс. Так, йому нелегко було приймати це рішення. Але якщо розрахунок виявиться вірним і Гарріс вдасться перемогти Трампа, то ретроспективно цей крок Байдена значно покращить думку про нього як про президента”.

Отже, рішення Джо Байдена не балотуватися на наступний президентський термін викликало хвилю реакцій від світових лідерів і ЗМІ, які високо оцінили його внесок у зміцнення міжнародних відносин та підтримку демократії. Лідери різних країн висловили повагу до Байдена за його рішучий крок та відданість принципам, а також наголосили на важливості продовження співпраці з США в умовах глобальних викликів. Визнання заслуг Байдена підкреслює його значну роль на світовій арені та залишає глибокий відбиток у сучасній історії.

Крім того, світові ЗМІ активно обговорюють можливість висунення віце-президента Камали Гарріс як кандидата від Демократичної партії на майбутніх виборах. Прогнози щодо її кандидатури викликають різні думки: деякі аналітики вважають, що Гарріс буде сильною спадкоємницею політики Байдена, здатною продовжити його курс, тоді як інші вважають, що її кандидатура може зустріти серйозний опір і виклики. Незалежно від результатів, рішення Байдена вже спричинило значний вплив на політичний ландшафт, і майбутні вибори обіцяють бути надзвичайно цікавими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку