Українські біженці

Без житла та посвідок на проживання: обмеження, які вводять країни ЄС для українських чоловіків

Після ухвалення змін до законодавства про мобілізацію влада більшості європейських країн заявила, що не депортуватиме і не видаватиме чоловіків-біженців. Утім, в Польщі та країнах Балтії заявили про готовність сприяти поверненню чоловіків призовного віку, якщо для цього буде розроблено відповідні легальні процедури. Також частина країн ЄС повідомила про часткові обмеження для чоловіків-біженців.

Наприклад, Литва відмовлятиме українцям призовного віку у видачі посвідок на постійне проживання. А в Нідерландах чоловіки більше не зможуть жити в притулках для біженців.

Обмеження у Литві

“Ми не будемо влаштовувати депортацій або шукати українських чоловіків в країні, тому що це було б незаконно”, – сказала голова уряду Литви Інгріда Шимоніте.

Прем’єр-міністр країни наголосила, що Євросоюз гарантував захист усім українським біженцям до березня 2025 року. Литва виконає ці гарантії.

Що ж до дозволів на постійне проживання, то видавати їх заборонять не всім українським чоловікам, а лише тим, стосовно кого будуть надані докази ухиляння від військової служби в Україні.

“Литва прагне допомогти Україні, гарантувати, що вона має потенціал для оновлення своїх збройних сил і дати можливість людям, які воювали протягом тривалого часу, відпочити”. – зазначила пані Шимоніте.

Заборона жити в притулках Нідерландах

Нещодавно центри прийому біженців у Нідерландах почали відмовляти у притулку чоловікам та парам без дітей. Першим про такі нововведення повідомив Jaarbeurs Hall 5 в Амстердамі. Вже більш ніж два місяці у притулку застосовують обмеження. Причина банальна – недостатньо вільних місць. Пізніше таку практику почали застосовувати й інші притулки для біженців в країні, повідомляє місцеве видання NRC.

Наголошується, що жінкам, сім’ям з неповнолітніми дітьми та “вразливим верствам населення”, як і раніше, дозволено жити в тимчасових притулках для мігрантів. Рішення про те, чи дозволять комусь жити в центрі розміщення ухвалюють безпосередньо на стійці реєстрації притулку.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Польщі зафіксовано суттєве зростання кількості заяв на міжнародний захист з боку українців

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку