Українські біженці

Третина біженців не цікавиться ситуацією в Україні

Кожен третій українець, який виїхав за кордон через війну, не цікавиться ситуацією на Батьківщині. Утім, більш ніж половина біженців час від часу або постійно переглядають новини з України. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Новини з України

Дослідження проводилось серед біженців у Польщі, Німеччині та Чехії.

При цьому 13% наших співгромадян за кордоном отримують інформацію з українських медіа (YouTube, телебачення, телеграм-канали, соцмережі та ін.). Ще 29% опитаних дізнаються новини про Батьківщину як з українських, так і з закордонних джерел. 13% біженців отримують інформацію лише з закордонних медіа.

Третина ж (34%) респондентів взагалі не цікавляться інформацією про Україну. Ще 11% опитаних не визначились з відповіддю.

Чи голосуватимуть біженці на виборах?

Крім того більшість українських біженців не проявляють жодної політичної активності. Голосували б на виборах (якби вони пройшли найближчим часом) на закордонних дільницях лише третина з усіх опитаних.

“Якби в Україні були оголошені парламентські вибори, то серед українських біженців 31% скоріше або однозначно голосували би на них (з них однозначно – 12%), ще 33% відповіли «важко сказати напевно, 50 на 50». Решта скоріше або однозначно не голосували би”, – зазначають дослідники КМІС.

Збереження української мови

Більшість біженців вдома спілкуються українською мовою. Про це сказали 57% опитаних. Російською та українською в родині спілкуються 21% опитаних. Лише російську вдома використовують 19% українців. Також 3% опитаних у родині говорять мовою країни, в яку переїхали.

Біженці втрачають зв’язок з Україною

“Значна частина українських біженців втрачають (або вже втратили) зв’язок з Україною. На жаль, це було абсолютно очікувано і в будь-якому випадку ми би втратили частину громадян. Проте відкритим лишається питання, яку ж частину громадян можна буде повернути і що є сенс для цього робити. З одного боку, держава, українське громадянське суспільство та прості громадяни мають зіграти свою роль у підтриманні контакту з громадянами закордоном, працювати з ними, зберігати зв’язок та мотивувати повернутися. З іншого боку, комунікація не може бути односторонньою, тобто українці закордоном також мають свою «сферу відповідальності» і повинні мати мотивацію повернутися та докладати релевантних зусиль для збереження зв’язку з Україною”, – зазначає виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Австрія спрощує працевлаштування біженців з України: детальна інформація

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку