Українські біженці

Біженців, які не встигли знайти роботу в Німеччині, можуть депортувати

Частина німецьких політиків нарікають на те, що значна частина українців, що отримали тимчасовий захист в країні, досі не знайшли роботу. Програма для прискорення працевлаштування Jobturbo допомогла залучити на ринок праці Німеччини у шість разів менше біженців, ніж планувалось – усього 33 тисячі. Александер Добріндт, очільник партії Християнсько-соціальний союз (ХСС), закликав депортувати безробітних українців “у безпечні регіони”.

Депутат Бундестагу вважає, що високий розмір соціальної допомоги, який отримують українці через статус тимчасового захисту, а не біженців, демотивує їх шукати роботу.

“Зараз, через понад два роки після початку війни, має діяти принцип: влаштуватися на роботу в Німеччині або повернутися на безпечні території на заході України. Нам потрібні більш жорсткі зобов’язання для шукачів притулку. Українці мають активно співпрацювати з владою, коли справа доходить до працевлаштування. Обов’язковою частиною інтеграції має бути пропозиція роботи”, – заявив Александер Добріндт.

Позицію очільника ХСС розкритикували члени інших політичних партій, представлених у федеральному парламенті Німеччини.

“Популістською нісенітницею” назвала заяву Добріндта про депортацію біженців експертка з ринку праці парламентської групи Соціально-демократичної партії Німеччини (СДПН) Мартін Роземанн. У коментарі для видання Bild am Sonntag вона нагадала, що багато українських біженців у ФРН – це матері з дітьми.

“Перешкодами для українських біженців на початку трудового життя в Німеччині є необхідність догляду за дітьми, що недає працювати повний робочий день. Також серед перешкод – відсутність мовних навичок і тривалий час, необхідний для визнання професійних кваліфікацій, підтвердження дипломів”, – зазначає Роземанн.

Заступник лідера парламентської групи СДПН Дірк Візе вважає, що голові ХСС має бути соромно за такі вимоги.

“Путін продовжує бомбардувати всю Україну, а Добриндт хоче відправити туди жінок і дітей, які, можливо, вже втратили батька на фронті”, – говорить Дірк Візе.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Робоча віза в ЄС для українців: вимоги для документів

Омід Нуріпур, очільник партії “Союз-90 / Зелені” назвав слова Добріндта про депортацію в “безпечні регіони” інсинуацією.

Заяви про те, що українці приїжджають в Німеччину через соцвиплати  нівелює жахи війни, розпочатої Путіним. Звичайно, ми маємо швидше залучати українців до роботи. Але пропозиції, такі як виголошує ХСС, не допомагають, а лише шкодять”, – зазначив Омід Нуріпур.

Варто зазначити, що насправді ситуація з працевлаштуванням українців у Німеччині дещо краща, ніж вважають представники ХСС, оскільки статистичні дані, якими послуговуються політики, дещо застаріілі. Згідно з результатами опитування, проведеного Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, в Німеччині 67% працездатних громадян України вже працевлаштувалися або проходять підготовчі курси. Хоча офіційна статистика ФРН за 2023 рік показує лише 20% зайнятості серед біженців.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку