ЄС та світ

Британський спортсмен-екстремал за два дні спробував з’їсти стільки ж їжі, скільки за один прийом їжі з’їдає тигрова акула

За результатами експерименту Росс Еджлі визнав, що жорстка дієта не дала бажаного ефекту.

38-річний британський спортсмен-екстремал Росс Еджлі вирішив перевірити, чи зможе він за два дні з’їсти стільки ж, скільки тигрова акула з’їдає за один прийом їжі, пише BILD.

Тигрові акули відомі тим, що можуть не їсти місяцями, а потім набивати шлунок до межі. Вони запасають калорії у вигляді жиру, що дозволяє їм тривалий час обходитися без їжі. Це надихнуло Еджлі на проведення свого експерименту.

Ідея повторити раціон тигрової акули за кількістю калорій прийшла до Еджлі у 2018 році, коли він здійснив екстремальний заплив навколо всього Сполученого Королівства. Цей заплив тривав 157 днів, під час яких він подолав 2860 кілометрів.

Перш ніж розпочати експеримент, Еджлі нічого не їв добу і 16 годин просидів у спеціальній камері в університеті Лафборо, щоб позбавити організм усіх поживних речовин. Це було найскладнішою частиною експерименту для нього. “Ви не можете заснути, тому що дуже голодні, і ваше тіло зводить судомою, бо ви втратили так багато води та електролітів”, – розповів він газеті Metro.

Після цього спортсмен почав споживати найкалорійнішу їжу, яку тільки міг знайти. Його раціон складався з піци, чізкейків, бургерів, картоплі фрі, морозива, заварного крему, шоколаду, коктейлів для набору маси та інших продуктів. Метою було досягти кількості калорій, яку тигрова акула споживає за один прийом їжі.

Проте, як з’ясувалося, досягти цього виявилося надзвичайно складно. У підсумку Еджлі змушений був визнати, що така дієта не дала бажаного результату. Хоча він і набрав майже десять кілограмів за два дні, він не зміг досягти кількості калорій, яку споживає тигрова акула за один раз. Калорійність їжі, яку спортсмен з’їв за два дні, склала лише 28% від кількості, яку тигрова акула споживає за один прийом їжі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  ВООЗ закликала попереджати про ризики раку на етикетках алкоголю

Експеримент показав, наскільки важко людині досягти рівня споживання калорій, характерного для таких великих хижаків, як тигрові акули. Цей досвід також підкреслив, наскільки екстремальними можуть бути потреби в калоріях у різних видах тварин і які фізіологічні адаптації дозволяють їм виживати в умовах, що здаються неможливими для людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку