Українські біженці

Чоловіки призовного віку можуть отримати послуги в консульствах України в Польщі

Детально про нові правила для українських громадян розповіли в консульстві України у Гданську.

Останнім часом надходить багато різної та часом неправдивої інформації щодо надання консульствами України послуг чоловікам призовного віку. Про нові правила розповіли в українському консульстві у Гданську. Про це інформує uamedia.eu.

В кінці квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України “Про правовий режим воєнного стану”. Він передбачає, що вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами українських громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у строки, передбачені цим Законом, здійснюється за умови одночасного їх оновлення.

Дійсність військово-облікових документів перевіряє консульська посадова особа закордонної дипломатичної установи України у порядку, передбаченому Кабміном. Згідно з цими нормами, консульські послуги чоловікам призовного віку будуть надаватися у разі пред’явлення електронного військовооблікового документу або коротко е-ВОД.

Е-ВОД – це електронний документ, який відображається у застосунку на смартфоні користувача та містить достовірні дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Зараз такий документ можна сфотографувати в застосунку “РЕЗЕРВ+”, який можна безкоштовно завантажити в Google play та Apple store.

При цьому варто зазначити, що для отримання консульської послуги електронний військовообліковий документ повинен бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. У разі, якщо термін дії документу перевищує 3 дні, перед зверненням потрібно його знову сформувати в електронному кабінеті призовника.

Втім, це правило передбачає деякі винятки. Вимога пред’явлення електронного військовооблікового документу не буде стосуватися чоловіків призовного віку з метою:

  • оформлення посвідчення особи для повернення в Україну;
  • вчинення консульських дій відносно дітей громадянина України, другий з батьків яких є іноземцем або особою без громадянства (потрібно підтверджувати наявними копіями паспортів);
  • вчинення дій за заявами українських громадян, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.
ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  ЄС прискорює запровадження системи цифрового контролю на кордонах EES

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку