Діти війни

Чи можуть дітям з числа ВПО відмовити у зарахуванні до школи через відсутність місць

Війна, яку розв’язала Росія, змусила багатьох українців залишити свої домівки та переїхати до безпечніших регіонів країни. Серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО) багато дітей шкільного віку, які повинні продовжувати своє навчання. Виникає важливе питання: чи можуть дітям ВПО відмовити у зарахуванні до школи через відсутність місць?

Якщо ви надали довідку ВПО, яка підтверджує ваше місце проживання на певній території, відмовити у зарахуванні вашої дитини до школи не можуть. Дитина має бути зарахована першочергово у «першій хвилі» до 1 червня відповідного року. Це означає, що школа зобов’язана прийняти дитину і створити всі необхідні умови для її навчання.

Законодавство України покладає обов’язок організації процесу зарахування на керівника закладу освіти. Керівники шкіл мають право вносити зміни до організації освітнього процесу, відкривати додаткові класи, щоб забезпечити всім дітям можливість навчання. Це положення регулюється Розділом ІІ Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого Наказом МОН від 16.04.2018 № 367.

Що робити, якщо місць у школі немає?

У випадку, якщо батьки або опікуни хочуть влаштувати дитину до школи не за місцем проживання, але в цій школі немає місць, може виникнути потреба у жеребкуванні на вільні місця. Це процедура, яка використовується для справедливого розподілу місць у школі, коли їхня кількість обмежена.

Освітній процес в умовах війни

Війна також вплинула на організацію навчального процесу в Україні. У багатьох школах, розташованих у регіонах з високим рівнем небезпеки, було запроваджено онлайн-навчання. Це рішення приймалося для забезпечення безпеки дітей та педагогів, але одночасно воно вимагає адаптації від усіх учасників освітнього процесу.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Повернення українських дітей з Росії: чи виступив Катар посередником у складному процесі

З наближенням зимового періоду можливі додаткові зміни в організації навчання, щоб забезпечити безпеку та якість освіти навіть в умовах війни.

Отже, діти переселенців мають право на освіту, і законодавство України гарантує їхнє першочергове зарахування до шкіл. Незважаючи на всі виклики, система освіти намагається адаптуватися до нових реалій і забезпечити рівний доступ до навчання для всіх дітей, включаючи тих, хто був змушений залишити свої домівки через війну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку