Україна

Чи здатна Україна перейти на добровільну мобілізацію: коментар Міноборони

Навіть після можливого реформування територіальних центрів комплектування (ТЦК) вони залишаться відповідальними за функцію примусової мобілізації. Про це в інтерв’ю NV повідомив уповноважений Міністерства оборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець.

Він пояснив, що мобілізація добровольців до конкретних військових частин, яка відбувається без участі ТЦК, не замінить примусової мобілізації. Для цього необхідна структура, подібна до ТЦК, яка займається залученням військовозобов’язаних, які не виявляють добровільного бажання служити.

Крім мобілізації, ТЦК виконують і низку інших важливих функцій, зокрема, забезпечення соціальної підтримки військовослужбовців.

“Вони можуть бути реформовані, переформатовані – що завгодно. Але ці функції все одно хтось має виконувати”, — зазначив Бежевець.

Він підкреслив, що мобілізація не може ґрунтуватися лише на добровільності, оскільки передбачає елементи примусу та адміністративної відповідальності. Це необхідно для тих, хто не бажає виконувати свій громадянський обов’язок і ухиляється від служби, хоча не має на це законних підстав.

Що стосується мобілізації в обхід ТЦК, то після змін у законодавстві командири військових частин отримали право мобілізувати тих, хто добровільно бажає служити в конкретній частині. Це рішення ухвалюється без залучення ТЦК, а перелік частин, що мають такі повноваження, затверджується Генеральним штабом ЗСУ.

Водночас були випадки, коли ТЦК порушували домовленості й направляли добровольців до інших підрозділів, хоча всі сторони, включно з ТЦК, погоджували інше місце служби.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  АРМА доручила управління арештованими російськими вагонами недосвідченій компанії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку