ДБР веде розслідування понад 400 випадків зловживань посадовців ТЦК та СП під час мобілізації

У зв’язку з оголошенням воєнного стану та загальної мобілізації, Державне бюро розслідувань (ДБР) посилило боротьбу з правопорушеннями, що стосуються роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Прозора та ефективна діяльність цих центрів має вирішальне значення для забезпечення обороноздатності країни в умовах війни. Проте, деякі посадовці використовують своє службове становище задля власної вигоди, що не лише підриває довіру громадян, але й ставить під загрозу безпеку країни. Про це інформує пресслужба ДБР.
З 24 лютого 2022 року ДБР провело розслідування 408 кримінальних проваджень, пов’язаних із діяльністю ТЦК та СП. У результаті цих розслідувань 73 особам було повідомлено про підозру, 37 справ стосовно 61 особи передано до суду, і вже 10 осіб отримали обвинувальні вироки.
За даними суду, незаконно отримана вигода під час махінацій у ТЦК склала 114 мільйонів гривень. Загальна сума збитків становила 19 мільйонів гривень, з яких завдяки діям ДБР було відшкодовано 6,5 мільйона гривень. Майно фігурантів справ було арештовано на суму 264 мільйони гривень.
ДБР продовжує активно розслідувати випадки зловживань у ТЦК. Серед останніх прикладів:
- В Одесі судитимуть посадовця місцевого ТЦК, якого викрили на незаконних заробітках на ухилянтах.
- На Рівненщині перед судом постане один із організаторів схеми ухилення від мобілізації.
- Колишнього керівника Рівненського ТЦК суд помістив під варту.