Українські біженці

Де українським біженцям, які перебувають у Польщі, шукати безкоштовне житло

З 1 липня у Польщі припинили дію програми допомоги українським біженцям “40+”. Це означає, що приватні власники більше не отримуватимуть компенсацію за розміщення українців, які перебувають під тимчасовим захистом. Тому виникає питання: де ж тепер українцям шукати безкоштовне житло в Польщі?

Що таке програма “40+” та причини її скасування

На початку війни багато поляків відкрили свої домівки для українських біженців. Програма “40+” передбачала виплату компенсації у розмірі 40 злотих на день (близько 400 грн) за розміщення та харчування кожного біженця, включаючи дітей. Це дозволило Польщі прийняти майже 1,5 мільйона українців.

До 1 липня 2024 року програма діяла до 120 днів з моменту першого в’їзду біженців до Польщі (довше для вразливих категорій). Кошти отримували як власники приватних квартир і будинків, так і власники гуртожитків та готелів.

Міністерство внутрішніх справ і адміністрації Польщі у своїй заяві зазначило, що з державного бюджету було виділено значні кошти на цю програму. Однак тепер уряд фокусується на підтримці внутрішніх соціальних програм та інвестиціях в економічний розвиток. В уряді також зауважили, що кількість заяв на компенсацію за програмою “40+” останнім часом зменшувалася, тоді як у центрах колективного розміщення збільшилася кількість вільних місць.

Тепер українським біженцям рекомендують звертатися до місцевої влади (воєводські управління), яка буде розміщувати їх у колективних центрах за державні кошти.

Де українські біженці можуть знайти безкоштовне житло у Польщі

Проживання у колективних центрах під егідою місцевої влади буде безкоштовним перші 120 днів. Для вразливих категорій безкоштовне проживання може продовжуватись і далі, інші біженці платитимуть до 60 злотих на день (приблизно 600 грн). Для неповнолітніх з виплат у розмірі 800 злотих на місяць передбачається оплата у розмірі 15 злотих на день.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В одному з воєводств Польщі спростять подачу документів на карту побиту

Окрім цього, безкоштовне житло в Польщі можна знайти через офіційні урядові ресурси. Польський уряд створив кілька порталів для допомоги українцям, де можна знайти інформацію про доступне житло. Один з таких сайтів – Pomagam Ukrainie, який містить пропозиції тимчасового житла, контактну інформацію місцевих адміністрацій та інші корисні дані.

У Польщі продовжують працювати центри прийому та пункти допомоги українцям. Благодійні організації та фонди також допомагають українцям знайти безкоштовне житло.

Пропозиції безкоштовного житла можна знайти у соціальних мережах, наприклад, у групах на Facebook:

  • “Mam mieszkanie, dom, pokój dla Ukrainy”;
  • “Pomoc dla Ukrainy”;
  • “PODAJĘ DŁOŃ UKRAINIE”.

Багато варіантів розміщення пропонують також невеликі готелі чи пансіонати. Зазвичай такі заклади отримують підтримку від міжнародних організацій, тому проживання в них може не обмежуватись 120 днями і не залежати від програми “40+”.

Додаткова інформація

Крім колективних центрів і благодійних організацій, релігійні громади часто надають підтримку українським біженцям, допомагаючи їм знайти житло та забезпечити необхідними речами. Корисними можуть бути консультації з місцевими волонтерськими організаціями, які мають інформацію про тимчасове житло та інші ресурси для українців.

Українським біженцям рекомендується звертатися до місцевих муніципалітетів та соціальних служб для отримання інформації про доступні варіанти проживання та іншу необхідну допомогу. Важливо регулярно перевіряти офіційні веб-сайти та соціальні мережі для оновлення інформації про доступні ресурси та можливості в різних регіонах Польщі.

Іншою важливою порадою є звернення до різних міжнародних організацій, таких як Червоний Хрест, які можуть надавати допомогу у пошуку житла, медичній підтримці та інших аспектах життя у новій країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку