Цифрошок

Доходи Пенсійного фонду зросли, але цього недостатньо

Протягом п’яти перших місяців цього року надходження до Пенсійного фонду України склали 342,4 млрд гривень. Це на 8,2%, або на 25,9 млрд гривень більше, ніж було у січні-травні 2023 року. Попри це, показники доходів Пенсійного фонду все ще менші, за плановані. Організація недоотримала 8,5 млрд гривень надходжень від сплати податку ЄСВ (єдиного соціального внеску).

ЄСВ, який відраховується з зарплат працевлаштованих громадян, є головним джерелом надходжень Пенсійного фонду. Зокрема йдеться й про відрахування соціального внеску із заробітних плат працівників бюджетної сфери та військових. У січні-березні, через затримку фінансування від західних партнерів, надходження від ЄСВ були значно меншими, ніж планувалось.

Доходи Пенсійного фонду зросли, але цього недостатньо

Утім, надходження закордонних траншів, а також підвищення розміру мінімальної зарплатні з 1 квітня та зростання середньої зарплати більш ніж на 22% призвело до активізації сплати ЄСВ у квітні-травні. Ці фактори матимуть позитивний вплив і протягом кількох наступних місяців. Утім, проблемним питанням залишається нестача працівників (а отже – платників податків до Пенсійного фонду) через міграцію та мобілізацію.

“Економічне бронювання працівників залишається вагомим питанням. Неодноразово висловлював свою позицію з цього приводу, вказуючи на застереження, пов’язані із дискримінацією. Утім це не скасовує потребу у фінансуванні війська, яке може забезпечити тільки економіка, що дійсно працює. Якщо рухатись у напряму економічного бронювання, то обов’язковою передумовою для будь-якої броні має бути повністю “біла” зарплата у повністю “білій” компанії”, – зазначає Данило Гетманцев, очільник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Нагадаємо, минулого тижня уряд вніс зміни до порядку бронювання. Відтепер призову на військову службу не підлягають усі працівники енергетичної галузі, та 100% робітників підприємств, які займаються будівництвом фортифікаційних споруд. Також бронюють 50% працівників аграрних підприємств. Термін відстрочки від служби для них продовжили з 6 до 12 місяців.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  9,5 млрд гривень вартуватиме Україні повне відновлення морського експорту

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку