Україна

Ексочільнику Дніпропетровської ОДА оголосили про підозру у розкраданні 286 млн грн на ремонті доріг

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) викрили масштабну корупційну схему, внаслідок якої державний бюджет зазнав збитків на понад 286 мільйонів гривень. Одним із головних фігурантів справи є колишній голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації (ОВА) Валентин Резніченко. Про це йдеться в офіційних повідомленнях НАБУ та САП.

За даними слідства, у 2022 році підозрювані змінили у документації інформацію щодо необхідності проведення поточного та капітального ремонту доріг, замінивши її на потребу в експлуатаційному обслуговуванні. Така маніпуляція мала на меті забезпечити першочергове отримання фінансування, тоді як витрати на поточний і капітальний ремонти під час воєнного стану повинні були здійснюватися в останню чергу.

Крім того, слідство встановило, що витрати на експлуатаційне обслуговування доріг були безпідставно завищені до 1,5 мільярда гривень. Саме на цю суму були укладені договори з компанією, яка мала зв’язки з колишнім головою Дніпропетровської ОВА.

“Висновками проведених експертиз підтверджено, що компанія-підрядник завищила вартість матеріалів на суму понад 286 млн грн. Зазначимо, що частину цих коштів перераховано на рахунки інших компаній, пов’язаних із топпосадовцем та його заступником”, – зазначають в НАБУ.

Також зазначається, що підозри у скоєнні злочину за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України були пред’явлені:

  • ексголові Дніпропетровської ОВА;
  • його колишньому заступнику;
  • екскерівнику департаменту ОВА;
  • ексначальнику відділу дорожнього господарства;
  • керівнику підприємства, що займалося виконанням робіт.

Правоохоронні органи продовжують розслідування щодо можливої легалізації незаконно отриманих коштів та встановлюють інших осіб, причетних до злочину.

Скандал із дорожніми ремонтами

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала кримінальне провадження ще у листопаді 2022 року, після того, як журналістські розслідування проєктів “Схеми” та “Українська правда” викрили можливі корупційні зловживання.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Дрони РФ пошкодили Дніпровський академічний театр опери та балету

У своїх розслідуваннях журналісти зазначили, що приватна компанія “Будінвест Інжиніринг”, яка пов’язана з Валентином Резніченком, отримала 1,5 мільярда гривень на ремонт доріг у Дніпропетровській області. Співвласницею цієї компанії є фітнес-тренерка Яна Хланта, яку кілька джерел з владних структур регіону назвали дівчиною Резніченка. За інформацією журналістів, вони неодноразово подорожували за кордон разом, а Хланта користувалася автомобілем Резніченка та отримувала зарплату в його компанії.

Інша частина підприємства була пов’язана з братами Дубинськими, бізнесменами, яких уряд США оголосив у розшук за підозрою у фінансових махінаціях.

У грудні 2022 року у Дніпрі відбулися обшуки у фігурантів справи, пов’язаної з корупцією в межах програми “Велике будівництво”, серед яких був і Валентин Резніченко.

24 січня 2023 року Кабінет Міністрів України погодив указ президента про звільнення Валентина Резніченка з посади голови Дніпропетровської ОВА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку