Україна

Європа розглядає можливість територіальних поступок з боку України в обмін на гарантії її безпеки: WP

Європейські країни, які підтримують Україну, все більше схиляються до ідеї переговорів з РФ щодо завершення війни, де може розглядатися варіант територіальних поступок з боку України в обмін на гарантії її безпеки. Про це повідомляє The Washington Post.

Як зазначається у виданні, зростає думка, особливо серед дипломатів у Брюсселі, що шлях до завершення війни може лежати через компроміс між Києвом і Москвою. Зміни в перебігу військових дій на сході України та перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США, який заявив про намір швидко завершити конфлікт, хоча не уточнив конкретних кроків, впливають на позиції європейських партнерів України, підсилюючи підтримку цього підходу.

Дипломати з Європи та НАТО в інтерв’ю поділилися, що хоча публічно про територіальні поступки не говорять, все більше політиків визнають: досягнення миру може вимагати від України згоди на втрату частини територій. Тема “територія в обмін на мир” більше не є табу серед дипломатичних кіл, хоча і підкреслюється, що це не повинно виглядати як нагорода для росії за агресію, а лише спосіб забезпечити безпеку України в довгостроковій перспективі.

На тлі того, що російські війська все ще контролюють значну частину української території — близько п’ятої частини країни, включаючи Донбас і Крим, — обговорюється варіант встановлення демаркаційної лінії або замороження поточних позицій на фронті. Це означало б потенційно значні територіальні втрати для України, але також могло б стати початком дипломатичного процесу.

Каміль Гран, колишній заступник генсека НАТО, зазначив, що такі переговори можуть початися швидше, ніж очікувалося, і можуть включати компроміси з обох сторін.

Нагадаємо, що радники новообраного президента США Дональда Трампа рекомендують заморозити війну на поточних позиціях і призупинити переговори щодо вступу України до НАТО. У той же час, за повідомленнями, володимир путін поставив завдання російським військовим повернути під контроль Курську область до 20 січня 2025 року, що збігається з датою інавгурації Трампа.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Начальник Головного сервісного центру МВС вирішив звільнитись після журналістського розслідування

Раніше Офіс Президента України заявляв, що початок переговорів з РФ можливий лише за умови, що російські війська повернуться на позиції, які вони займали станом на 24 лютого 2022 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку