ЄС та світ

FATF розглядає можливість внесення до “чорного списку”: Politico

Наступного тижня Група з розробки фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням грошей (FATF) має ухвалити рішення щодо можливості включення Росії до свого “чорного списку”. Цього кроку активно добивається Україна, повідомляє Politico, посилаючись на конфіденційний документ, з яким ознайомилися журналісти видання.

FATF, міжнародна організація, що базується в Парижі, періодично оцінює країни за рівнем їхньої відповідності вимогам щодо боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та розповсюдженням зброї масового знищення. Потрапляння до “чорного” чи “сірого” списку FATF може завдати серйозної шкоди фінансовій репутації держави і стати “економічно руйнівним”.

Раніше, у лютому 2023 року, FATF призупинила членство Росії через її вторгнення в Україну, але поки що утримувалася від додавання РФ до “чорного списку”. Наразі Україна активізувала зусилля для зміни цього статусу.

Для ухвалення рішення про зниження статусу Росії необхідний консенсус серед членів FATF, які представляють близько 40 країн, серед яких Китай, Індія, Бразилія та Південна Африка. Орган збирається три рази на рік, щоб оцінити країни, які можуть бути внесені або виключені зі списків високого ризику.

Україна вперше звернулася з проханням додати Росію до списку юрисдикцій з високим рівнем ризику у квітні 2022 року. З того часу вона постійно надавала нові докази, намагаючись переконати FATF переглянути статус Росії.

Якщо ініціатива України виявиться успішною, Росія опиниться в одному списку з такими країнами, як Іран, Північна Корея та М’янма. У представлених документах підкреслюється фінансова та військова співпраця Росії з країнами з високим рівнем ризику, а також участь приватних військових компаній на кшталт “Вагнер” у незаконній діяльності.

Документ також звертає увагу на використання Росією месенджера Telegram та криптовалют для фінансування тероризму та відмивання грошей, отриманих від продажу викрадених товарів, таких як зерно і корисні копалини з окупованих українських територій.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Реклама в Facebook та Instagram стане менш персоналізованою: користувачі за це не платитимуть

FATF є міжурядовою організацією, створеною G7 для розробки політики у сфері боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму і зброї масового знищення.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку