ЄС та світ

Фінляндія очолила рейтинг найщасливіших країн світу

Фінляндія очолила щорічний рейтинг найщасливіших країн світу, складений “Мережею рішень для сталого розвитку ООН”. За нею в списку розташувалися Данія, Ісландія, Швеція та Нідерланди. Про це йдеться у World Happiness Report 2025.

Крім цих країн, до десятки найщасливіших увійшли Коста-Ріка, Норвегія, Ізраїль, Люксембург і Мексика. Україна в рейтингу опустилася на кілька позицій і посіла 111 місце. Останню сходинку займає Афганістан. Доповідь складено на підставі опитувань жителів 147 країн.

Оцінювання країн у рейтингу базується на середньому показнику якості життя, який визначають різні групи населення протягом трьох років. Далі експерти з різних галузей — економіки, психології, соціології та інших — аналізують відмінності між країнами та їх зміни з часом, враховуючи такі чинники, як ВВП на душу населення, тривалість здорового життя, наявність підтримки, відчуття свободи, рівень щедрості та сприйняття корупції.

Ці показники допомагають краще зрозуміти відмінності між країнами, однак сам рейтинг ґрунтується виключно на тому, як люди оцінюють власне життя. Дослідження показало, що віра в доброту інших має значно сильніший зв’язок із відчуттям щастя, ніж вважалося раніше.

“Цьогорічний звіт спонукає нас вийти за рамки традиційних факторів, таких як здоров’я та багатство. Виявляється, спільне харчування та довіра до інших є навіть сильнішими показниками добробуту, ніж очікувалося. У цю епоху соціальної ізоляції та політичної поляризації нам потрібно знайти способи знову зібрати людей за стіл — це має вирішальне значення для нашого індивідуального та колективного добробуту”, — пояснив Ян-Еммануель Де Нев, директор Оксфордського дослідницького центру добробуту.

На думку дослідників, найбільші зміни у довгостроковій перспективі спостерігаються не між державами, а всередині самих країн.

“За останні 20 років рівень нерівності у відчутті щастя всередині країн зріс приблизно на чверть, тоді як різниця в щасті між країнами залишилася майже незмінною”, — зазначають науковці.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Фіцо оголосив про приєднання Словаччини до "мирної ініціативи" Китаю та Бразилії щодо України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку