Грузія припинила переговори щодо вступу до ЄС, звинувативши Брюссель у тиску

Грузія оголосила про призупинення переговорів щодо вступу до Європейського Союзу на чотири роки. Про це заявив прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе, звинувативши деяких європейських політиків у “шантажі та маніпуляціях”. Його слова викликати обурення опозиції та спровокувала нову хвилю протестів у країні.
Кобахідзе зробив цю заяву невдовзі після того, як був повторно обраний на посаду членами правлячої партії “Грузинська мрія”, яка перемогла на парламентських виборах у жовтні. Ці вибори, які багато хто сприймав як референдум щодо європейських прагнень країни, опозиція бойкотувала, стверджуючи, що голосування було сфальсифіковане під впливом Росії.
Європейські спостерігачі відзначили, що вибори відбувалися в умовах серйозного політичного розколу та супроводжувалися випадками підкупу, подвійного голосування і насильства.
Хоча ЄС надав Грузії статус кандидата у грудні 2023 року за умови виконання низки рекомендацій, процес вступу було призупинено, а фінансова підтримка з боку Євросоюзу припинена на початку цього року. Причиною стало ухвалення закону про “іноземний вплив”, який багатьма розглядається як загроза демократичним свободам.
Прем’єр-міністр підкреслив, що Грузія продовжить працювати над інтеграцією з ЄС, але відкриття переговорів про вступ не буде розглядатися до кінця 2028 року.