Кількість громадян-банкрутів в Україні різко збільшилася

Впродовж останніх чотирьох місяців кількість громадян-банкрутів в Україні зросла майже вдвічі.
За даними Опендатабот, на основі інформації від Верховного суду, наразі розглядається 651 справа про банкрутство фізичних осіб, що перевищує кількість справ за весь минулий рік, коли було розглянуто 575 справ.
Основна частина громадян, які подають заявки на визнання банкрутства, — це люди віком від 25 до 45 років, що складають 64,1% від загальної кількості. Приблизно 28,7% становлять особи старше 45 років. Серед банкрутів 51% — жінки, а 48% — чоловіки.
Найбільша кількість справ про банкрутство зареєстрована в Києві — 95 випадків (15% від загальної кількості). На другому місці Київська область із 58 справами (9%), а третє місце займає Дніпропетровська область — 53 справи (8%).
Експерт з питань банкрутства Денис Лихопьок пояснює, що збільшення кількості справ, ймовірно, пов’язане з “відкладеним попитом”, а не якимось раптовим фактором.
“Варто розуміти, що на початку повномасштабної війни людям було не до того, аби розбиратися із боргами – в пріоритеті опинились питання виживання. Водночас понад рік діяв мораторій на стягнення більшої частини боргів у виконавчих провадженнях. Вже після того, як цей мораторій було скасовано, приватні та державні виконавці нагадали боржникам про їх зобовʼязання. Це й могло стати тією рушійною силою, яка спонукала людей шукати рішення у погашенні боргів через процедуру неплатоспроможності”, — зазначає Лихопьок.