Україна

Комісія ООН продовжує знаходити нові докази російських злочинів в Україні

Продовжуючи свою роботу, незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування злочинів, скоєних Росією в Україні, знаходить усе більше підтверджень масових і систематичних порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини з боку російської влади. Про це заявила радниця постійного представництва України при ООН Наталія Мудренко на засіданні Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН, представляючи новий звіт.

Остання доповідь комісії вкотре однозначно підтверджує, що російські війська скоюють жахливі воєнні злочини, включаючи навмисні вбивства, жорстокі катування, сексуальне та гендерне насильство, а також нелюдське поводження з ув’язненими в російському полоні“, — зазначила Мудренко.

Вона додала, що документ також містить докази навмисних убивств військовополонених і цивільних з боку російських окупаційних сил.

Звіт також розкриває факти системного застосування тортур, якого російська влада вдається до щодо українських військовополонених і цивільних. За словами Мудренко, це свідчить про координовану політику, що санкціонується вищими російськими посадовцями.

Окрему увагу Мудренко звернула на пункт звіту, який викриває так звану політику “денацифікації” України з боку Росії. Вона наголосила, що цю політику поширюють через спеціальні брошури, які російським солдатам роздають перед відправленням в Україну, з повідомленням: “Колись, після денацифікації, вони знову стануть росіянами, але поки що вони — вороги”.

За словами дипломатки, така риторика є відображенням імперіалістичного шовінізму і містить елементи нацистської ідеології.

Мудренко підкреслила, що діяльність комісії з документування та встановлення фактів порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права, скоєних Росією під час вторгнення в Україну, є ключовим кроком для забезпечення відповідальності не лише Росії, але й усіх причетних до цих злочинів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Міжнародне визнання: коньяк AZNAURI став "Брендом №1 за темпами зростання у світі"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку