ЄС та світ

Країни G7 підписали декларацію підтримки відновлення України

Лідери країн G7 підписали декларацію, яка підтверджує їхню рішучу підтримку України як під час війни, так і в процесі її відновлення після завершення конфлікту. Про це повідомив Білий Дім.

У документі наголошується на необхідності скоординованих дій міжнародних партнерів для надання військової, гуманітарної та фінансової допомоги Україні на тлі триваючої агресії з боку Росії. Лідери країн Великої сімки підкреслили важливість спільних зусиль у забезпеченні економічної стабільності, відновленні критичної інфраструктури та підтримці соціальної стійкості України.

Згідно з комюніке, G7 зобов’язується сприяти економічній стабілізації України, зокрема, за рахунок макрофінансової допомоги, відновлення інфраструктурних об’єктів та проведення ключових реформ. Особливий акцент робитиметься на поліпшенні бізнес-клімату та боротьбі з корупцією, що є важливими елементами для сталого розвитку країни.

У декларації також зазначено, що Росія має понести відповідальність за завдані збитки, згідно з міжнародним правом. Активи, які наразі заморожені, залишаться заблокованими до моменту виконання РФ своїх зобов’язань. До кінця року буде виділено 50 мільярдів доларів додаткового фінансування для України у вигляді позик, обслуговування яких здійснюватиметься за рахунок доходів від російських активів.

Країни G7 також працюють над створенням стратегії координації підтримки економічного відновлення України через Українську донорську платформу. Важливою складовою цієї ініціативи є забезпечення інклюзивного підходу до відновлення, який враховуватиме потреби вразливих груп населення.

“Наше послання чітке: ми залишаємося відданими стратегічній меті вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, яка є процвітаючою та здатною захистити себе”, – зазначається у декларації.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Китай висловився щодо ядерних загроз з боку Росії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку