Луценко вдарив по Шмигалю: чи втратить прем’єр своє крісло

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль опинився в центрі чуток про його можливе зняття з посади. Вони розповсюджуються через низку причин, які викликають занепокоєння серед громадськості та політичних експертів.
По-перше, критика економічної політики уряду. Незважаючи на певні успіхи в економічній стабілізації, багато експертів і громадян висловлюють незадоволення темпами економічного зростання, інфляцією та рівнем безробіття. Висока вартість життя та недостатня підтримка бізнесу під час війни стали вагомими аргументами для критиків.
По-друге, корупційні скандали. Хоча сам Шмигаль не був безпосередньо замішаний у великих корупційних скандалах, деякі члени його уряду, тобто, його підлеглі, опинилися під слідством, що викликало додаткові підозри та недовіру до його команди.
По-третє, незадоволення управлінням кризою. Війна в Україні вимагає рішучих дій та ефективного управління ресурсами, проте деякі експерти вважають, що уряд не завжди адекватно реагує на виклики, що стоять перед країною. Зокрема, йдеться про критику в недостатній підготовці до зими та проблеми з забезпеченням життєво важливих послуг для населення.
По-четверте, політичний тиск. Політичні конкуренти Шмигаля, як в уряді, так і в опозиції, можуть використовувати будь-які можливості для підриву його позицій. Чутки про його можливе зняття можуть бути частиною ширшої політичної гри з метою зміцнення власних позицій та впливу.
Президент України Володимир Зеленський під час своєї пресконференції прокоментував чутки про можливе звільнення Дениса Шмигаля. Він підтвердив, що відповідна зміна в уряді ймовірно може відбутися, але додав, що в нього немає часу на зміну міністрів, однак він “займається цим процесом”.
“Ми проговорюємо з деякими міністрами ті чи інші зміни. Шмигаль – один із таких важливих людей. Авжеж, я з ним теж проговорюю деякі речі”, – уточнив очільник держави.
Наприкінці Володимир Зеленський пообіцяв, що в разі відставки прем’єр-міністра “про це всі дізнаються”.
Можливу відставку Дениса Шмигаля прокоментував український політик, військовослужбовець, ексгенпрокурор і міністр МВС України, колишній член РНБО Юрій Луценко:
“Звичайно, ми живемо в країні кривих дзеркал, де давно відкинуті конституційні положення про Кабмін як окрему гілку влади, що формується парламентом і який підзвітний йому.
З 2019 року у нас і Голова ВР, і Премʼєр – щось типу радянських народних засідателей у судах, яких називали ківалами. Що скажуть, на те й кивали мовчки.
Міняти тих ківал – марудна справа, міняти треба авторитарну систему Зеленського – Єрмака, яка править за декораціями ківал Стефанчука і Шмигаля.
Але це можна зробити лише на наступних виборах.
Тож питання, чи доживе до них країна при цих ківалах на ключових посадах?
Ніколи не забуду, як Премʼєр минулої осені зібрав міських голів обласних центрів, щоб забрати у них ПДФО. Мери доводили, що ці гроші постійно йдуть у війська на важливі цілі, які не фінансує держава. Шмигаль по-барськи погортав звіти і гнівно кинув: а що це за сотні планшетів та плазм у ваших звітах? Вони там що, в компютерні ігри у окопах грають? Футбол дивляться?
Мери офігіли.
Прем’єр воюючої вже третій рік країни не знав про дрони, управління боєм, системи наведення арти.
⁃ А ви хоч раз в бригадах були? – нарешті подав голос один мер.
⁃ Я Премʼєр-міністр, це не моя функція, – відповів Шмигаль.
Він сказав чисту правду. Бо у системі кварталократії його функція – кивати і підписувати.
Ця система призвела до того, що країна отримала ще один фронт – у тилу.
Бо некомпетентность, мародерство і безпорадність Уряду в мʼяких кріслах все сильніше бʼє в спину тим, хто бʼється насмерть в окопах.
Уряд отримав від українців і західних союзників 1 млрд дол на фортифікації. Де вони?
1,5 млрд на дрони. Чому всі волонтери закривають це замість держави.
1,5 млрд на захист енергетики. Повний саботаж.
Я розумію, що і наступний Премʼєр буде в тій же системі кварталократії. Але може він матиме хоч трохи совісті, хоч трохи більше памʼятатиме, що Уряд має працювати на Армію, а не на схеми Офісу та слуг.
Я маю також надію, що кожна відставка зеленого ківали відкриває українцям очі: король голий.
Тож я за зняття Шмигаля.
З негайною його мобілізацією та відправкою на фронт десь під Торецьк.
Щоб відчув там ціну заритих перед війною своїм лизоблюдським підписом десятків мільярдів у асфальт замість ракет.
Щоб на власну спину взяв якість непідготовлених фортифікацій.
Щоб поспав узимку під окопну свічку, яка стане єдиним джерелом світла і тепла через завалений ним захист енергетики.
Щоб день і ніч просив у блогерів закрити збір на дрони та пікапи, які його підлеглі так і не відправили у війська”.
Чутки про зняття Дениса Шмигаля з посади прем’єр-міністра можуть бути як наслідком реальних проблем, так і результатом політичних інтриг. Проте, лише час покаже, чи виявляться ці чутки правдивими, чи залишаться лише спекуляціями.