ЄС та світ

Meta офіційно припинила програму перевірки фактів у США

Компанія Meta оголосила про припинення програми перевірки фактів у США. Замість цього у Facebook, Instagram та Threads запроваджується новий формат — “Нотатки спільноти”. Про це повідомив керівник політики Meta Джоел Каплан.

Ще в січні компанія анонсувала зміну підходу до модерації контенту з метою розширення свободи слова. Відтепер замість фактчекінгової програми функціонуватимуть “Нотатки спільноти”, на які не будуть накладатися санкції.

З 2016 року Meta співпрацювала з незалежними організаціями для перевірки фактів. Однак у січні генеральний директор компанії Марк Цукерберг визнав, що така система не виправдала очікувань, принаймні в США, і, за його словами, перетворилася на інструмент цензури. Компанія вирішила відмовитися від неї на користь свободи вираження думок.

“Якими б добрими не були наміри, обмеження з часом розширилися до такого рівня, що ми робимо забагато помилок, розчаровуємо наших користувачів і надто часто заважаємо свободі висловлювання, яку прагнемо забезпечити. Занадто багато нешкідливого контенту зазнає цензури, занадто багато людей помилково потрапляють у “в’язницю Facebook”, і ми часто надто повільно реагуємо, коли вони це роблять”, — пояснив Цукерберг.

Новий підхід Meta нагадує модель, запроваджену Ілоном Маском після придбання X (раніше Twitter). Відтепер спільнота самостійно визначатиме, які дописи є оманливими та потребують уточнень, завдяки системі Community Notes. Компанія не братиме участі у створенні або виборі приміток — цим займатимуться самі користувачі, які також оцінюватимуть їхню корисність.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  США запровадили санкції проти Кисельова та Russia Today через підозри у співпраці зі спецслужбами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку