Україна

МФВ зобов’язав Україну скасувати “правки Лозового” та розширити повноваження САП у сфері екстрадиції

МФВ зобов’язав Україну внести зміни до Кримінального процесуального кодексу, які розширять повноваження Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) у сфері екстрадиційних запитів, а також скасують норму про обов’язкове закриття провадження у разі завершення строків досудового розслідування після вручення підозри — так звані “правки Лозового”. Про це йдеться в оновленому Меморандумі з МВФ.

“З метою посилення ефективності розслідування корупційних злочинів будуть внесені подальші зміни до Кримінально-процесуального кодексу, зокрема надання Генеральному прокурору можливості делегувати САП управління запитами про екстрадицію та взаємну правову допомогу у зв’язку з розслідуваннями корупції, скасування обов’язкового закриття досудового розслідування через закінчення строку досудового розслідування після повідомлення про підозру”, – йдеться в оновленому документі.

Очікується, що відповідні зміни будуть ухвалені до кінця липня 2025 року. Документ також передбачає нові механізми, які дозволять слідчому судді оперативно змушувати прокурора ухвалити рішення щодо подальшого перебігу досудового розслідування (йдеться про його завершення, закриття справи або відмову від продовження), якщо строки минули, а сторона обвинувачення чи потерпілі подають відповідне клопотання.

Спочатку ці зміни планувалося впровадити до кінця грудня 2024 року, однак через відсутність ухваленого законодавства їх реалізацію перенесли до липня 2025 року. Окрім цього, до зазначеного терміну продовжується процес зовнішнього аудиту діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Раніше завершення аудиту планувалося на лютий 2025 року, але зобов’язання не було виконано вчасно.

“Аудитори продовжують збирати та оцінювати інформацію та добре співпрацюють з НАБУ та іншими відповідними зацікавленими сторонами. На основі аналізу, проведеного аудиторами, аудиторський звіт міститиме чіткі, аргументовані та доказові висновки, а також пріоритетні рекомендації щодо ефективності НАБУ та його операційної та інституційної незалежності”, – зазначено у документі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна отримала від США безповоротний грант $3,9 мдрд: Шмигаль

Серед інших зобов’язань — забезпечення доступу НАБУ до незалежних і компетентних судових експертів також до кінця липня 2025 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку