Україна

Мінкульт витратив 24 млн грн на книги для зміцнення національної єдності, але значна частина не дійшла до читачів: розслідування

У 2022-2023 роках Міністерство культури та інформаційної політики України виділило понад 24 мільйони гривень на проєкт “Книга для зміцнення національної єдності”, що мав на меті видання й поширення літератури для підтримки культурної єдності. Однак розслідування видання NGL.media показало, що значна частина профінансованих книжок залишається на складах, зіткнувшись із проблемами розповсюдження.

За даними розслідування, 45 із 59 замовлень отримали лише два видавництва: київське “САМІТ-Книга” та харківське “Фоліо”. Ці видавництва, відповідно, отримали понад 10 і 6 мільйонів гривень державного фінансування. Водночас інші великі видавництва не були обізнані про програму, зокрема видавництва “Наш Формат” та Vivat, керівники яких заявили, що їм не надходило жодних повідомлень щодо участі у відборі.

Розслідування також виявило, що частина видань, надрукованих за державні кошти, виявилися малопоширеними. Наприклад, з тисячі примірників книги “Одна Україна, один народ. Розмови з Леонідом Кравчуком” вдалося розповсюдити менше половини — решта залишилася на складі. Деякі з виданих книг, як от “Бахмут: хроніки незламної фортеці”, продаються онлайн за нижчими цінами, ніж ті, за які заплатила держава.

Згідно з висновками Держаудитслужби, низький відсоток розповсюдження свідчить про відсутність ефективного планування проєкту й потребує перегляду підходу до видавничої політики. Попри це Мінкульт не має наміру відмовлятися від програми “Книга для зміцнення національної єдності” – до 15 листопада триває термін подання на новий конкурс.

У жовтні 2024 року новим керівником “Центру захисту інформаційного простору України”, якому доручено реалізацію проєкту, призначено Ольгу Дудченко. Вона поки що ситуацію не прокоментувала.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна посіла п’яте місце у цифровому рейтингу ООН: Федоров

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку