Міноборони впроваджує стандарти НАТО для гендерної рівності в українській армії

Міноборони України планує провести гендерний аналіз та виявити інституційні перешкоди, які заважають впровадженню програм рівності у Збройних силах. Про це повідомила пресслужба відомства за результатами участі української делегації в освітній програмі “Змінотворці”.
Представники Міноборони взяли участь у міжнародній конференції в Брюсселі, де обговорювали питання інтеграції жінок у військову сферу. Захід об’єднав учасників зі Збройних сил Канади, Північного центру з гендерних питань у військових операціях (Швеція), Євросоюзу та провідних міжнародних організацій, що займаються забезпеченням рівних прав і можливостей чоловіків і жінок.
Керівниця управління гуманітарного забезпечення Міноборони Діана Копаниця зазначила, що програма “Змінотворці” дала українській делегації “унікальну можливість” для обміну досвідом з партнерами НАТО.
“Це допоможе нам ефективніше впроваджувати стандарти Альянсу, оптимально використовуючи потенціал як жінок, так і чоловіків у різних сферах оборони”, – зазначила посадовиця.
Після повернення до Києва учасники програми презентуватимуть свої знання керівництву Міноборони та проведуть гендерний аналіз, щоб виявити перешкоди на шляху до впровадження програм рівності.
“Змінотворці” — це спільна ініціатива Міноборони України та канадського проєкту PROTECT2, який фінансується Міністерством національної оборони Канади та реалізується Alinea International. Метою проєкту є підтримка уряду України у розбудові інституцій оборонного сектору.
За даними Міноборони, станом на 1 квітня 2024 року в ЗСУ служили 67 285 жінок, з яких 47 569 — військовослужбовиці, а понад 5 тисяч жінок перебували на лінії зіткнення.